Breaking news

Постанова про скасування місцевих виборів в ОРДЛО може заблокувати переговори в ТКГ – Кравчук

Колишній президент, глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що постанова про скасування місцевих виборів, а саме пункт 4, суперечить Мінським домовленостям і може заблокувати переговори.

Кравчук зазначив, що це питання активно обговорюється в Раді. Про це він заявив в інтерв’ю Стране.

“Я звернувся до парламенту з листом, щоб депутати розглянули питання про відповідність постанови Верховної Ради України про проведення місцевих виборів Мінським угодами від лютого 2015 року. Це ж рішення схвалено ООН, а Україна повинна виконувати міжнародні документи. По тому що вивчав особисто я, скажу що – так, в цій постанові є невідповідності. Як вчинить Верховна Рада я не знаю, але є поправка депутата від фракції Слуга Народу Олександра Качури, який також побачив необхідність внести в цю постанову відповідні корективи”, – розповів він.

За його словами, на даний момент це питання знаходиться на обговоренні.

Якщо ж Рада не піде на зміну постанови, то подальша можливість працювати буде заблокована.

“Сьогодні Росія і ОРДЛО відкрито про це говорять. Вони чекають поки ми говоримо, що це питання в роботі. Але тоді вся відповідальність буде на Верховній Раді”, – прокоментував ситуацію Кравчук.

Він також повідомив, що нинішня влада стоїть за те, щоб спочатку отримати контроль над кордоном, а вже потім проводити вибори на непідконтрольній частині, але це суперечить порядку передбаченому Мінськом. І це питання можна вирішити на рівні трьох держав.

“Спочатку необхідно створити всі умови для виборів і тільки потім їх проводити.Там зараз немає української влади, партій, законів – нічого немає”, – додав Кравчук.

На переговорах Тристоронньої контактної групи по Донбасу сталася перепалка між головою української делегації Леонідом Кравчуком і його російським колегою Борисом Гризловим. Йшлося про статус окупованих територій Донецької і Луганської областей.