Breaking news

”Порвали кайдани”: українські інтелігенти зробили потужну заяву щодо Томосу

Отримання Томосу про автокефалію Православної церкви України поклало край пануванню Москви над українцями, що тривало три століття.

Про це йдеться в зверненні відомих письменників, вчених, митців та громадських діячів, яке з’явилося в розпорядженні Укрінформу.

“Ми нарешті остаточно порвали кремлівські кайдани, вийшли на дорогу справжньої свободи. Ця подія стала святом перемоги правди над брехливим російським смертоносним мороком. Наша державність отримала цілісне завершення – у незалежній Українській державі виникла незалежна Православна церква України. Історична справедливість восторжествувала”, – наголосили представники інтелігенції.

Вони уточнили в документі, що імперські сили Кремля не змогли перешкодити отриманню Томосу, незважаючи на активність і нафтогазовий ресурс, а “московська церковна п’ята колона втратила легітимність і права”.

“Тепер ніхто не ділитиме українців на канонічних і неканонічних, благодатних і не благодатних, не змушуватиме молитися за чужого для нас московського патріарха, який є вірним слугою міжнародного злочинця та агресора – Владіміра Путіна”, – додали в зверненні.

Представники інтелігенції також написали, що роль президента України Петра Порошенка в процесі отримання визнаної автокефальної церкви була ключовою.

Підписання Томосу

“Якщо Святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет на церковному рівні заклав міцний фундамент української автокефалії, то Президент України Петро Порошенко, як глава держави, досяг її визнання Вселенським престолом – Церквою-матір’ю. Це особистий здобуток Петра Олексійовича, внесок у духовне становлення нашої нації. Це велика перемога Порошенка. Весь цивілізований світ відзначив наш неймовірний успіх і привітав із визнанням автокефалії”, – йдеться в документі.

Звернення підписали: Дмитро Павличко, Юрій Щербак, Богдан Горинь, Микола Жулинський, Надія Лук’яненко, Володимир Сергійчук, Павло Мовчан, Любов Голота, Михайло Слабошпицький, Юрій Буряк, Михайло Васьків, Василь Перевальський, Петро Перебийніс, Сергій Білоконь, Дмитро Степовик та Юрій Дорошенко.

Джерело