Breaking news

Порошенко звернувся до Ради щодо членства в НАТО

П’ятий президент України, лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко запропонував голові Верховної Ради уповноважити разом із президентом підписати звернення до Північно-Атлантичної Ради із заявою про підтвердження наміру України отримати ПДЧ.

Таку заяву політик зробив із трибуни ВР. Він вкотре зауважив, що тільки НАТО є гарантією безпеки держави та кожного її громадянина, про це передає Обозреватель.

Він зазначив, що важливо продемонструвати партнерам готовність нової влади до вступу України до НАТО.

“Дуже важливо подати сигнал нашим партнерам: нова влада підтримує курс на членство у НАТО, започаткований раніше. Що це є консолідованою позицією – президента, уряду і парламенту… Влади й опозиції. І головне – суспільства!”, – сказав Порошенко.

Він зауважив, що всі 10 країн, які увійшли в НАТО від початку століття – зробили це саме через ПДЧ. Всі без винятку, хто отримав ПДЧ, стали членами Альянсу.

“Добровільна відмова від ПДЧ виглядає як самозречення перспективи членства. Як небажання дратувати Путіна. Як страх брати на себе відповідальність за реалізацію надзвичайно складного завдання”, – зазначив експрезидент.

Він нагадав, що за п’ять років Україна досягла колосального прогресу у стосунках з НАТО. І його визнали всі учасники парламентської асамблеї НАТО.

“І тепер після безвізу, після угоди про Асоціацію, після томосу, ми чуємо “нам все одно не нададуть план дій щодо членства в НАТО”. Так, не дадуть, якщо ми самі не поставимо це питання на порядок денний. Хто прагне вирішити питання – знаходить способи, хто ні – виправдання”, – наголосив Порошенко.

Усі 10 країн, які зайшли в НАТО від початку століття – зайшли туди саме через ПДЧ. Всі без винятку, хто отримав ПДЧ, стали членами Альянсу.Добровільна відмова від ПДЧ виглядає як самозречення перспективи членства. Як небажання дратувати Путіна. Як страх брати на себе відповідальність за реалізацію надзвичайно складного завдання.Дуже важливо подати сигнал нашим партнерам: нова влада підтримує курс на членство у НАТО, започаткований раніше. Що це є консолідованою позицією – президента, уряду і парламенту… Влади і опозиції. І головне – суспільства!Пропонуємо Голові Верховної Ради уповноважити разом з Президентом підписати звернення до Північно-Атлантичної Ради із заявою про підтвердження наміру України отримати ПДЧ. Тільки НАТО є гарантією безпеки держави та кожного її громадянина!

Geplaatst door Петро Порошенко op Dinsdag 29 oktober 2019

Джерело