Breaking news

Порошенко прокоментував американський законопроєкт щодо безпекового партнерства з Україною

П’ятий президент України назвав законопроєкт щодо безпекового партнерства “дуже вчасним і потужним проявом двопартійної підтримки України з боку Сенату США”

Лідер партії “Європейська солідарність”, п’ятий президент України назвав законопроєкт щодо безпекового партнерства “дуже вчасним і потужним проявом двопартійної підтримки України з боку Сенату США”.

Про це Порошенко написав на свохй сторінці у Facebook.

За словами політика, “внесений нашими друзями законопроєкт щодо безпекового партнерства з Україною Ukraine Security Partnership Act надсилає чіткий сигнал і російському агресору, і всім тим, хто ще має ілюзії”.

“Наші надійні стратегічні партнери у Вашингтоні знають і розуміють небезпеку викликів, з якими стикається Україна і всередині, і назовні. Вони чітко реагують, демонструючи стратегічне бачення ролі і місця України в боротьбі за мир, безпеку, демократію і стабільність Вільного світу”, – наголосив п’ятий президент України.

Порошенко подякував американським сенаторам “за крок солідарності з Україною”.

“Щиро цінуємо заклик до зміцнення безпекового партнерства між Україною та США, включно з посиленою дипломатичною підтримкою, наданням летальної зброї, заохоченням інших партнерів до відповідних кроків, як і призначенням нового спеціального представника”, – підкреслив Петро Порошенко.

Як повідомлялося, американські сенатори подали законопроєкт про щорічне надання Україні $300 мільйонів допомоги, зокрема, для придбання летальної зброї для Збройних сил України. Про це йдеться на сайті Комітету Сенату США з міжнародних відносин.

“Двопартійний закон про партнерство в сфері безпеки України дозволить вирішити ці виклики [щодо тиску з боку Кремля] й зміцнить оборону України за рахунок військової підготовки та обладнання. Цей законопроект показує, що наша прихильність до безпеки України повинна бути непохитною і захищеною від політики”, заявив сенатор Роберт Мендес.

Основні положення сенаторського законодавства:

план дипломатичної підтримки України на наступні 5 років.
заклик до Державного департаменту створити робочу групу по Україні з відповідними європейськими союзниками.
вимога від адміністрації президента призначити спеціального посла в Україні, який буде ланкою від США для мирних переговорів в нормандському форматі і сприяти діалогу між чорноморськими країнами.
виділення до $300 мільйонів рік військового фінансування для України, зокрема, для придбання летальної зброї для ЗСУ.
звіт Міністерства оборони та Державного департаменту про потреби і можливості Збройних сил України, план надання допомоги США в сфері безпеки і будь-які рекомендації.
виділення $4 мільйонів в рік на навчання українських офіцерів.

“Підтримка України проти агресії Кремля є найважливішим пріоритетом національної безпеки США і важливим для глобальної стабільності. Цей двопартійний закон передбачає термінову необхідну допомогу Україні у безпековому секторі для захисту її суверенітету”, додала сенатор Джин Шахін.

Нагадаємо, що 24 липня Сенат США схвалив проєкт оборонного бюджету на 2021 рік на суму $740,5 млрд, який передбачає військову допомогу Україні у $250 мільйонів і посилення санкцій проти Росії.