Breaking news

Попри санкції Медведчуку й Козаку нічого не загрожує

Без подання генеральної прокурорки Ірини Венедіктової на притягнення до відповідальності Віктора Медвечука і Тараса Козака їм нічого не загрожує.

А для президента Володимира Зеленського санкції проти них – це виклик Володимиру Путіну. До цього на таке наважувались лише Ющенко і Порошенко. Про це Gazeta.ua розповідає політолог Віктор Таран.

“Поки не буде подання генеральної прокурорки на притягнення до відповідальності Козака і Медведчука, їм нічого не загрожує. Поки їх захищає депутатська недоторканність, вони можуть спокійно гуляти вулицями Києва, ходити в парламент, розбудовувати свою політичну силу, подорожувати країною. Більше того, брат Медведчука під санкції не потрапив у нього все добре. А оскільки частина бізнесу зареєстрована на нього, то і говорити про погіршення матеріального становища Медведчука зарано.

Але зараз перед Зеленським не простий вибір. Якщо він хоче переконати суспільство, що це не гра у політичні піддавки, має продовжувати переслідувати Медведчука. І тут він входить у персональний конфлікт із Путіним. І якщо буде кримінальне переслідування Медведчука, то в очах багатьох політиків це буде пряме переслідування Путіна Зеленським. Подібного приниження на міжнародній арені Путін допустити не може. Це буде удар по його іміджу у “русском мире”. Це означатиме, що Росія не може захистити жодного свого агента впливу на пострадянському просторі”, – каже Таран.

Це може привести до того, що збудована мережа “русского мира” в інших країнах почне розвалюватись. Це страшний сон для Путіна, оскільки ставить хрест на проекті відродження Російської імперії, вважає політолог.

Рішучість Володимира Зеленського Таран пояснює зниженням рейтингів глави держави.

“Зеленський намагається досягнути дві цілі. Перша – показати патріотичним виборцям, що він кращий захисник їхніх інтересів, ніж Порошенко. Президент перетворюється у такого собі Порошенка. Друга – він намагається на електоральному полі виборців, які симпатизують Росії, створити штучно конкурента, з яким планує вийти у другий тур президентських перегонів. Остання соціологія демонструє, що у нього у другому турі і з Тимошенко, і з Порошенком усе дуже погано. Розрив складає 5-10 відсотків. А з Бойком 30 відсотків. Тому намагається весь проросійський електорат сконцентрувати в одному місці під Бойка.

Зеленський зараз нагадує людину, яку обставини загнали в кут. За останні півтора роки він наробив стільки помилок, що зараз буде будь-якою ціною боротися за своє політичне виживання. У таких умовах він буде здатний на будь-які рішення, можливо, навіть на репресії проти своїх опонентів. Він стає дуже небезпечним як для всіх політичних гравців країни, так і для України в цілому. Оскільки в питаннях політичного виживання здатний піти на радикальні крайнощі”, – зазначив він.

19 лютого РНБО ввела персональні санкції проти проросійського політика Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко та низки осіб, причетних до фінансування тероризму.

2 лютого ввели санкції на 5 років проти соратника Медведчука Тараса Козака та його компаній, які володіють телеканалами “ZIK”, “112 Україна” і “NewsOne”. Мовлення телеканалів вже припинено.