Breaking news

Помер легендарний модельєр Карл Лагерфельд: що про нього відомо

У Франції, в містечку Неї-сюр-Сен у вівторок, 19 лютого, помер легендарний німецький модельєр і фешн-фотограф Карл Лагерфельд,який був креативним директором модного будинку Chanel.

Лагерфельд ішов з життя після тривалої хвороби, кілька тижнів тому його стан значно погіршився. Дизайнеру було 85 років. Про це пише видання Mirror.

Про те, що Лагерфельду стало погано, світові ЗМІ заговорили після того, як він вперше пропустив два масштабних шоу високої моди Chanel в Парижі 22 січня 2019 року (до цього Карл особисто відвідував всі офіційні заходи бренду). Тоді представники компанії підтвердили його важкий стан.

Карл Лагерфельд найбільш відомий як головний дизайнер і директор фешн-будинку Chanel. Він також тісно співпрацював з брендами Fendi Chloé, Jean Patou, H&M, Hogan та Macy’s.

Лагерфельд народився у 1933 році в Гамбурзі. У середині 1950-тих років він переїхав до Парижа, де навчався у школі при Синдикаті високої моди (паризька організація, що об’єднує декілька будинків високої моди).

У 1959 році Лагерфельда запросили у відомий будинок моди Жана Пату, де він отримав посаду арт-директора і пропрацював до 1963 року. З 1963 року став кутюр’є одночасно в чотирьох будинках моди – Chloé, Krizia, Charles Jourdan і Fendi, створюючи для кожного абсолютно різні колекції.

У 1974 році Лагерфельд заснував власну лінію одягу і аксесуарів – Karl Lagerfeld Impression. У 1979 році отримав запрошення викладати в Віденській вищій школі прикладного мистецтва на посаді професора.

У 1983 році став художнім директором будинку Chanel, де спочатку працював над створенням колекцій прет-а-порте. Був ключовою персоною модного будинку на протязі більше 35 років, аж до дня своєї смерті.

У 1987 році професійно зайнявся фотографією, опублікував кілька книг. Пізніше відкрив в Парижі художню галерею під назвою Lagerfeld Gallery – Studio 7L.

Результат пошуку зображень за запитом "карл лагерфельд"

Модельєр відомий і як творець парфумів. Він створив аромати Chloé (1975), KL (1982), Jako (1997), а також унікальний аромат з запахом книги. За вагомий внесок в культуру і мистецтво в 2010 році був нагороджений Орденом Почесного легіону (одна з найвищих нагород у Франції).

Карл Лагерфельд ніколи не був одружений, дітей також немає. Після смерті від СНІДу в 1989 році його супутника життя Жака де Башер, жив на самоті. Улюбленцем модельєра був кіт Шупетт. Цікаво, що кілька років тому кутюр’є вписав вихованця у свій заповіт, і тепер, після смерті господаря, тварина отримає частину від його статків.

Джерело