Breaking news

Помер культовий актор Голлівуду Рутгер Гауер: що відомо

Легендарний нідерландський актор, зірка Голлівуду Рутгер Гауер помер у віці 75 років.

За даними Variety, він пішов з життя після тривалої хвороби, а інформацію також підтвердив його агент Стів Кеніс.

Уточнюється, що похорон Хауера відбувся 24 липня. Він відомий ролями в “Той, хто біжить по лезу” Рідлі Скотта, який став культовим.

Актор народився 23 січня 1944 року в Голландії. Його батько викладав акторську майстерність в місцевому театральному коледжі, а мати вела заняття з курсу драматургії.

Руттер Гауер

У 1968 році він дебютував у кіно. Перша популярність прийшла після участі в телесеріалі “Флоріс” (1969). Так почалася його багаторічна співпраця з голландським режисером Полом Верховеном, що тривала більше десяти років.

Фільм “Турецькі насолоди” (1973 року), в якому він знімався, був номінований у 1974 році на премію “Оскар” в категорії “кращий зарубіжний фільм”.

Також Гауер знімався у фільмах “Робот-поліцейський”, “Попутник”, “Нічні яструби”, “Взяти живим або мертвим”, “Кров героїв”, “Сліпа лють”, “Заручений смертю”, “Гра на виживання”, “Поклик предків”, “Мерлін” і багато де ще.

В кінці 1980-их років Рутгер Гауер класифікувався серед п’ятдесяти “найпридатніших до обліку” акторів у світі в списку Hollywood Reporter. У квітні 1999 року він отримав у Нідерландах звання “Кращий актор століття”. Також Гауер спробував себе в режисурі, в результаті чого на екрани вийшов короткометражний фільм “Кімната”, який отримав Приз глядацьких симпатій на Паризькому кінофестивалі.

Джерело