Breaking news

Польща в ООН засудила Росію

Міжнародна спільнота не повинна переходити до політики “business-as-usual” у відносинах з Росією, яка не дотримується норм міжнародного права.

“Відновлення підходу “business-as-usual” у відносинах з Росією й очікування, що це вплине на поведінку Кремля, є наївним. Не у цьому полягає справжній діалог. Він означає дотримання певних стандартів, а у випадку Росії ці стандарти не поліпшуються, а погіршуються”,- заявив президент Польщі Анджей Дуда під час онлайн-виступу на сесії Ради ООН з прав людини.

Він закликав російську владу виконати міжнародні зобов’язання і звільнити опозиціонера Олексія Навального і його заарештованих прихильників.

Президент РП підкреслив, що міжнародна спільнота має також звертати увагу на “жахливу ситуацію з правами людини на окупованих територіях України, які перебувають під контролем російських окупаційних сил чи сепаратистів, яких підтримує Росія”.

“Польща однозначно підтримує суверенітет і територіальну цілісність України у її міжнародно визнаних кордонах”,- підкреслив Дуда.

Він також наголосив, що міжнародна спільнота не може мовчати й з огляду на хвилю репресій, яка прокотилася в Білорусі після президентських виборів.

17 січня Олексія Навального затримали в зоні паспортного контролю аеропорту “Шереметьєво”, коли він повертався в РФ з Німеччини, де проходив лікування після отруєння речовиною групи “Новічок” наприкінці серпня 2020 року.

2 лютого суд замінив Навальному умовний строк у справі “Ів Роше” на реальний. Опозиціонер має провести в колонії близько 2 років і 5 місяців.