Breaking news

“Полізли, куди заборонено” – Хомчак розповів про загибель морпіхів під Зайцевим

Начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак заявив, що загибель морпіхів на Донбасі у липні минулого року сталась через порушення заборони на вхід до “сірої зони”. На його думку, якби військові самовільно не пішли у розвідку, смертей би не сталося.

За його словами, командир розвідників Дмитра Красногрудя та Ярослава Журавля не давав їм завдань і не знав, що вони пішли в район Зайцевого. Вони та ще 2 матроси “полізли, куди заборонено”, заявив він в інтерв’ю Оbozrevatel.

“Є припущення, що вони хотіли провести розвідку, але ми вже не дізнаємося, бо їх серед нас уже немає… Рішення ухвалює той, хто відповідає за ту територію й ту операцію… І якщо хтось із “диванних воїнів” думає, що це президент вирішив “залишити” військовослужбовців – це не так”, – сказав головнокомандувач ЗСУ.

Хомчак розповів, що ініціаторами вилазки стали Красногрудь і Журавель, “хоча їм ніхто не давав ніяких розпоряджень” і вони “порушили накази”. Командир їхнього батальйону “не знав” про це. Після того як Красногрудь підірвався на розтяжці, Журавель із двома іншими матросами рушили на позиції, де доповіли командиру батальйону про ситуацію. Після нападу на рятувальну операцію Журавель дістав поранення, а група повернулася без нього. Причини, з яких командир другої групи залишив Журавля, невідомі, і це питання розслідується в межах кримінального провадження.

Командир відправив ще одну групу для евакуації. До неї увійшли лейтенант, який до цього ходив із Журавлем, 2 матроси, що входили у першу групу, а також медик Микола Ілін, який загинув у ході операції.

Військовий волонтер Роман Донік заперечує слова головнокомандувача ЗСУ, посилаючись на переписку одного з загиблих. Він пообіцяв передати ці матеріали до ДБР.

Командир відділення розвідувального взводу 35-ї окремої бригади морської піхоти сержант Ярослав Журавель загинув 13 липня. Він намагався евакуювати свого командира Дмитра Красногрудя. Російські окупаційні війська розстріляли евакуаційну групу на Донбасі, у яку входив сержант.

Батько загиблого під Зайцевим українського розвідника Ярослава Журавля написав до ДБР та Генпрокуратури заяви проти президента України Володимира Зеленського.