Breaking news

Поліцейський напав на журналіста. Може надовго загриміти у тюрму

Поліцейському повідомили про підозру в умисному перешкоджанні професійній діяльності журналіста.

Про це інформує Київська міська прокуратура.

“Згідно з матеріалами слідства, журналіст Громадського телебачення висвітлював мітинг, здійснюючи пряму трансляцію з мобільного телефону навпроти будівлі Кабінету міністрів у парку Міський сад, ідеться в повідомленні.

Слідство встановило, що під час прямого ефіру поліцейський силою виштовхав журналіста на тротуар, вибив із його рук мобільний телефон і переламав стабілізатор, який використовувався для фільмування.

Також патрульний не представився журналісту, не роз’яснив йому вимоги щодо пересування у зв’язку з карантинними обмеженнями.

За скоєне поліцейському загрожує штраф від 17 тис. до 68 тис. грн або арешт до шести місяців. Можливе обмеження волі до п’яти років, повідомила пресслужба ДБР.

Описаний інцидент на відео з 40:40

Інцидент стався 24 квітня 2020 року під час акції протесту підприємців біля Кабміну на вул. Михайла Грушевського в Києві. Журналісти Hromadske Богдан Кутєпов і Микита Мекензін стримили мітинг із пагорба. До них підійшли кілька поліцейських із вимогою залишити цю територію. Мовляв, Кутєпов “стояв на зеленій зоні”. Пояснення журналіста, що вибір локації в зеленій зоні зумовлений службовою необхідністю – пошуком кращого ракурсу відеозйомки – поліцейський проігнорував і виштовхнув його на тротуар. Це відбувалося в прямому ефірі. Опісля Кутєпов продовжував знімати, що обурило силовиків. Вони погрожували зламати йому камеру та зламали стабілізатор. Журналісти викликали поліцію й написали заяву.