Breaking news

Показали, який вигляд матиме унікальна синагога у Бабиному Яру

У Бабиному Яру у квітні 2021 року відкриють новий об’єкт символічну синагогу просто неба та місце для молитви.

Про це повідомила пресслужба Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”.

Синагога буде розташована на невеликій ділянці за пам’ятником “Менора” біля схилу яру, який традиційно є місцем скорботи, молитви та вшанування жертв трагедії для євреїв.

Будівля заввишки 11 м у закритому вигляді являє собою пласку вертикальну конструкцію, яка відкривається вручну. Вона виготовлена з амбарного дуба сторічної давнини, який збирали з різних куточків України.

Стеля прикрашена візерунками у вигляді карти зоряного неба, що відтворює положення зірок 29 вересня 1941 року. Також конструкція оздоблена візерунками й текстами молитов, які повторюють інтер’єр старовинних синагог Західної України у Ходорові та Гвіздці.

Подібно до книги синагога буде відкриватися і закриватися за допомогою спеціальних механізмів. Автор синагоги швейцарський архітектор, професор Базельського університету Мануель Герц,

Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр” відкрив новий артоб’єкт в Києві. Інсталяція Погляд у минуле” з’явилася на просп. Перемоги, 10 біля Міносвіти. Вона складається з 2 кам’яних валунів природної обробки, між каменів лежить дерево. У кам’яні стели вмонтовані монокуляри з фотографіями. Вони належать німецькому військовому фотографу-пропагандисту Йоганнесу Геле, який восени 1941 року в окупованому Києві зробив серію кольорових знімків.