Breaking news

Погода на 31 серпня: прощатися з літом ще зарано

Прогноз погоди на 31 серпня в Україні – яскрава ілюстрація того, що хоч літо і добігає кінця, проте прихід осені ще забарився

Так, 31 серпня по всій території країни спостерігатиметься висока температура повітря, ясна та суха погода. Дощі Гідрометцентр обіцяє лише на крайньому заході, на всій іншій території – спека.

Приємно, що подібні погодні умови затримаються в Україні ще досить тривалий час. тож з настанням 1 вересня осінньої прохолоди очікувати марно. До кінця тижня на більшості території країни буде без опадів та спекотно, особливо припікатиме на сході та півдні – до +32-34 градусів тепла. Тож ті, хто не встиг відпочити на морському узбережжі, можуть сміливо вирушати на оксамитовий сезон.

Захід України 31 серпня трохи поливатиме дощами – під ударом стихії опиняться Волинська, Львівська та Закарпатська області. Тут синоптики прогнозують грози та короткочасні опади. Вночі +11-13 градусів, вдень +25-27 тепла.

Погодні умови в Карпатах будуть ідеальними для того, щоб підкорювати гірські вершини, за виключенням Закарпаття. Жодних опадів, тепло, сонячно. Вночі повітря прогріється до +12-14 тепла, вдень +25-27 градусів.

Потішить ясним сонячним днем ця п’ятниця і жителів півночі України. Вночі стовпчик термометра підніметься до +11-13 градусів, вдень +27-29 тепла. Без опадів.

Ще спекотніше буде на сході, де про близький прихід осені взагалі нічого не буде нагадувати, адже ночі в регіоні також стануть теплішими – +17-19 градусів, вдень +31-33 тепла.

Центральна Україна приєднається до загальної перемоги літа. Жодних опадів, спека. Вночі +12-14, вдень +28-30 тепла.

На півдні сонце останнього літнього дня також буде надзвичайно щедрим. Повітря прогріється вночі до +18-20 градусів, вдень +32-34 тепла.

Чудовою як для кінця літа буде погода на Кримському півострові. Тут вночі стовпчик термометра покаже +19-21, вдень +31-33.

У столиці також без опадів, сонячно, спекотно. Нічна температура +12-14, денна +25-27 градусів.

Найтепліше у Києві 31 серпня було у 1908 році – +33.4 градуси, найпрохолодніше – у 1966 лише +5.4 тепла, – за результатами спостережень Центральної геофізичної обсерваторії.

Народний календар 31 серпня відзначає день Флора і Лавра Кінників. Зазвичай всі польові роботи до цього часу були завершені. Проте жінки 31 серпня не знали втоми – приходив час робити заготовки на зиму, особливо -солити огірки. Також останній день літа відкривав сезон “бабських засідок”. Це значило, що жінки могли собі дозволити зібратися вдома у якоїсь вдови і провести вільний час за розмовами та рукоділлям.

Також цей день у народі називали Кінським святом, тож сьогодні коням не задавали роботи, мили їх та вичесували.

Народні прикмети 31 серпня

Кінь поводить себе неспокійно – на негоду.
Якщо у полину товстий корінь – то наступний рік буде врожайним.
Якщо жито не посадит на Фрола, то буде поганий врожай.