Breaking news

Погода на 3 вересня: початок осені продовжить дивувати

Прогноз погоди в Україні на 3 вересня мало чим відрізнятиметься від синоптичної ситуації попередніх днів

На території країни пануватиме малохмарна і суха погода, температура повітря буде досить високою, як для початку осені – на сході та півдні до +31-34 градусів. Загалом Гідрометцентр має гарні новини для тих, хто скучив за осінньою прохолодою. Починаючи з 6 вересня в Україну прийде прохолодна повітряна маса. Проте суттєвого зниження температури очікувати не варто, просто вдень в деяких регіонах стовпчик термометрів не підніматиметься вище позначки +30 градусів.

На заході країни 3 вересня очікується мінлива хмарність, +13-15 вночі, +25-27 вдень, без опадів.

Без опадів та сонячно буде і в Карпатах. Місцеві жителі та гості регіону можуть сміливо вирушати в гори, +13-15 вночі, +25-27 вдень.

Дещо спекотніше буде у понеділок на півночі. Тут вдень очікується до +29-31, вночі +14-16 тепла. Синоптики обіцяють малохмарну погоду, без опадів.

Жодних опадів та спека очікується 3 вересня на сході країни. Вночі повітря прогріється до +14-16 градусів, вдень буде +28-30 тепла.

Припікатиме сьогодні і на території центральних областей. Гідрометцентр прогнозує малохмарну погоду, без опадів. Вночі стовпчик термометра підніметься до +14-16 градусів, вдень +29-31 тепла.

На півдні цього понеділка спека розгуляється на повну. Прохолоди чекати марно – +18-20 вночі, +32-34 вдень, без опадів.

Синоптична ситуація в столиці повторить погодні умови на всій території країни – погода в Києві буде спекотною та сухою. Вночі синоптики обіцяють +15-17, вдень +29-31 градус.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1898 – 5,7, а найтеплішим у 1890 – 32,4.

За народним календарем 3 вересня – день Тадея. О цій порі всі були задіяні на заготовлі льону. Спочатку його косили, а потім розкладали на луках, щоб з рослини вийшла зайва волога. Потім льон піддавали спеціальній обробці, і вже з готової сировини виготовляли одяг.

лен

Також 3 вересня продовжувалися жіночі посиденьки. Жінки вечорами збиралися у когось вдома, зазвичай для цього обирали хату вдови, і проводили час за якоюсь роботою та розмовами.

Народні прикмети 3 вересня

На Тадея сухо – весь вересень буде без дощів.
Багато жолудів 3 вересня – Різдво буде сніжним.
Миші роблять на копицях гнізда – осінь буде дощовою.