Breaking news

Подорожчання проїзду в Києві: Кличко назвав критичну суму

Міська влада не планує підвищувати вартість проїзду в громадському транспорті Києва до 20-25 грн.

Про це заявив мер столиці Віталій Кличко.

“Дійсно профспілки прийшли з пропозицією підвищити тарифи. Звучали 25 і 20 гривень за проїзд. Дійсно, у нас є проблема з проїздом. І сьогодні проїзд у Києві найдешевший загалом у Європі. Ми бачимо, що мери інших міст уже підняли тариф на проїзд – і у Львові, і в Запоріжжі. У нас транспортна галузь дотаційна, майже три мільярди гривень ми дотуємо”, – пояснив Кличко в ефірі телеканалу “НАШ”.

Він наголосив, що без економічного обґрунтування місто не підвищуватиме тариф.

“Однозначно ми розбиратимемо це на молекули, презентуватимемо. Одне можу сказати: тема підняття тарифу назріла, але можу гарантувати, що до 25 чи 20 гривень підвищувати ми в жодному разі не плануємо”, – зазначив Кличко.

Водночас він не уточнив, на скільки зросте вартість поїздки в комунальному транспорті.

“Імовірно, що підвищення буде найближчим часом. Але однозначно ми зробимо так, воно не вдарило сильно по людях”, – сказав мер.

Нагадаємо, Київський метрополітен і Київпастранс звернулися до столичної влади з проханням підтримати їх у час пандемії – виділити кошти з бюджету чи переглянути тарифи на проїзд. Рішення про підвищення вартості проїзду ухвалять після аналізу відповідних розрахунків департаменту економіки. На це піде мінімум два-три місяці, повідомили в КМДА.

Раніше Віталій Кличко заявив, що собівартість проїзду в громадському транспорті Києва становить 15 грн.