Breaking news

Починаємо нову еру поглибленої співпраці з США – посол Маркарова

Візит президента України до США був успішним. Про це сказала посол України в США Оксана Маркарова в інтерв’ю “Європейська правда”

“Навіть зустріч двох президентів була вдвічі довшою, ніж планувалось; ті, хто займається міжнародною політикою, розуміють, наскільки це важливо”, – сказала посол.

Маркарова пояснила спільну заяву Зеленського і Байдена.

“Перше: безпека і оборона. Це те, що цікавить кожного громадянина, який бачить ескалацію на фронті, фактичне приєднання Білорусі до Росії. Частина заяви, присвячена безпеці й обороні, дає чіткий сигнал, що ми не самі, що ми починаємо нову еру поглибленої співпраці з США.

Ми підписали три важливих документи: угоду про стратегічні основи оборонного партнерства (фактично, це план співпраці з США на п’ять років), угоду про оборонно-технічне співробітництво і космічну угоду. Це підвищення нашої оборонної спроможності. І це також крок вперед у нашому просуванні в напрямку НАТО, бо ці угоди допомагають нам робити реформи, які приведуть нас до Альянсу”, – розповіла посадовець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підтримка США збільшується завдяки українцям – Зеленський

Оборонна угода не є публічною, сказала посол.

“Вона відкриває двері для більш амбітної співпраці, коли ми можемо говорити про конкретні проєкти, які стосуються Чорноморського регіону і флоту, чи інших складових нашої армії, чи навчань, чи ще більш амбітних речей”, – розповіла голова дипмісії.

“Джавелінів” ніколи не буває забагато”, – зауважила Оксана Маркарова.