Breaking news

Після Арестовича тему “регіоналів” про російську продовжив розкручувати Гордон

Телеведучий Дмитро Гордон заявив, що більшість українців російськомовні і цій мові треба надавати статус регіональної. Про це сказав в ефірі телеканалу олігарха Ріната Ахметова “Україна 24”.

“Є у мене така думка, що російськомовних людей в Україні більше, ніж україномовних. Більшість населення говорить російською. Крим розмовляє російською, Донбас говорить російською. Дніпропетровська область, Миколаївська, Херсонська, Запоріжжя і так далі в основному говорять російською. Київ в основному говорить російською”, – заявив Гордон.

Також заявив, що з російською мовою в Україні “борються”, а державна мовна політика зараз – “глибоко збиткова”.

“Українська мова має бути державною єдиною, але в регіонах можна сміливо давати російській мові статус регіональної”, – сказав Гордон.

Двома тижнями раніше спікер української делегації ТКГ, радник керівника Офісу президента Єрмака Олексій Арестович на прокремлівському телеканалі “Наш” назвав українське законодавство про мову “репресивним” і заявив про надання російській мові статусу регіональної.

Закон “Про основи державної політики” авторства нардепів з Партії регіонів Вадима Колесніченка і Сергія Ківалова Верховна Рада ухвалювала у 2012 році. Передбачав регіональні мови, де число носіїв мови перевищує 10%. Після цього в низці областей запровадили регіональну російську мову. Закон називали русифікаторським.

У 2018 році Конституційний суд визнав закон Ківалова-Колесніченка неконституційним.

Статус російської регіональної скасували у Херсонській, Одеській, Запорізькій областях.

8 липня Миколаївський окружний адмінсуд визнав протиправним і скасував рішення міськради 2012 року про російську регіональну.