Breaking news

Пішов з життя Роман Карцев: кращі цитати легенди кіно про любов, Одесу, національність

Роман Карцев, відомий російський актор, пішов з життя у віці 70 років.

Про його смерть повідомила дружина Михайла Жванецького на особистій сторінці в Facebook. Протягом довгих років Карцев працював з артистом в тандемі. У підписі до посту Наталія Жванецька залишила уривок з твору Михайла Михайловича «До моря».

«Три внутрішніх світу, обнявшись, йдуть по Пушкінській до моря. До моря, яке, як небо і як повітря, не підпорядковане нікому, яке розходиться від наших очей вшир, неупокорене, вільний. І не скажеш про нього: «Рідна земля». Воно йде від тебе до інших, від них – до третіх. І так раптом здибиться і трахне з будь-якого березі, що спробуй не поважати. Ми йдемо до моря, і наше життя тут ні при чому. Вона може скінчитися в будь-який момент. Вона тут ні при чому, коли нас троє, коли така справа і коли ми віримо собі», – йдеться в тексті.

Роман Карцев – заслужений артист Росії. У 1962-му він служив в Театрі мініатюр Аркадія Райкіна. З 1987 року актор виступав в Московському театрі мініатюр під керівництвом Михайла Жванецького.

Крім роботи нра сцені артист знімався в кіно. Карцев відомий за картинами «Собаче серце», «Небеса обітовані», «Старі шкапи» та «Майстер і Маргарита».

Наводимо також відомі цитати Карцева, які багато хто вже вважають афоризмами:

  • Не можеш любити, сиди дружи.
  • Кіногерой Карцева, старий єврей-кравець з Одеси, сказав: «Якщо чоловік любить жінку, то його з нею не може розлучити навіть така серйозна неприємність, як смерть». Ось як треба розуміти любов, чи не так?
  • В Одесі суміш українського, російського, єврейського, французького, італійського гумору. Там так все зійшлося в цьому місті, він насправді унікальний! І більше такого міста немає на землі! Я поїздив і бачив різні міста – гарний Париж, Лондон, Мадрид або Харків, але такого, як Одеса, – немає!
  • Гумор в Одесі не пропадав ніколи. Ні в холоду, ні вчасно війни, ні після війни. Одеський мову тональний. Він вимагає точної інтонації, і ще не знаєш, чим закінчиться розмова.
  • У людини, що вичислює національність, життя язвенника. Всі насолоджуються, а йому це не можна, те можна.

Джерело