Breaking news

Партія Укроп може висунути Коломойського в президенти, – ЗМІ

Політична партія УКРОП не виключає висунення олігарха Ігоря Коломойського кандидатом в президенти України.

На минулих вихідних, 3 березня, партія УКРОП знову нагадала про себе – у Києві відбувся XIV з’їзд політсили.

За результатами з’їзду були прийняті два ключових рішення. Перше – головою УКРОПу делегати обрали народного депутата і керівника політради Тараса Батенка. І друге – учасники з’їзду затвердили положення про обрання кандидата на пост президента України від УКРОПу.

«”Українське об’єднання патріотів” стало першою в Україні політичною партією, яка обере свого кандидата шляхом внутрішньопартійного голосування», – похвалилися в партії.

Більше за всіх про майбутні президентські вибори на з’їзді говорив давній друг олігарха Ігоря Коломойського, голова Волинської обласної ради Ігор Палиця. «Ми йдемо на президентські вибори, і ми маємо зробити все можливе, щоб переможець праймерізу як мінімум потрапив у другий тур», – заявив він у своїй промові.

Нищівній критиці Палиця піддав Порошенка, висловивши впевненість, що Петро Олексійович «більше не буде президентом цієї країни», та, що «йому прийдеться відповідати за те, що він робив на посту президента».

Коли ж політик заговорив про Коломойського із тону його промови зникла злість. «Я знаю тільки одного олігарха, з яким боролася, бореться і буде боротися влада Росії і України разом», – сказав з пієтетом Палиця.

«У березні-квітні 2014 року всі знали, хто такий Коломойський, і ніхто не знав, хто такий Порошенко. Тоді з Коломойським фотографувалися, обнімалися і дякували за те, що він прийняв таке рішення (у 2014 році в. о. президента О. Турчинов призначив І. Коломойського керівником Дніпропетровської ОДА, – ред.)», – заходився він вихваляти свого друга-олігарха.

Як з’ясувалося, хвалебні оди Палиці на адресу Коломойського були не випадковими. Близькі до колишніх заступників олігарха в Дніпропетровській ОДА люди повідомили виданню ІНФОРМАТОР, що партія УКРОП розглядає як варіант висунення Ігоря Коломойського кандидатом в президенти України.

«Минулого року Палиця більше половини року провів у Швейцарії. Крім відпочинку і вирішення питань, пов’язаних з бізнесом, він багато часу приділяв розмовам про політику з Ігорем Валерійовичем. Коломойський розповідав йому, що нікому із політиків більше не довіряє, і що всі, у кого він вкладає гроші, рано чи пізно «кидають» його. Під час однієї з таких розмов Палиця запропонував йому йти в президенти. Схоже, Ігор Валерійович дослухався до його поради», – розповів інсайдер.

За його словами, Коломойський вважає, що більш достойний бути президентом, ніж Порошенко, і справді вірить, що зможе потрапити в другий тур виборів, якщо буде балотуватися.

«Слова Палиці про те, що їхній кандидат має потрапити в другий тур, – це не пусті слова. УКРОП дійсно буде робити серйозні ставки на президентські вибори. Тому він і говорив на з’їзді про переваги Коломойського над Порошенком», – повідомило джерело в оточенні колишніх соратників олігарха.

Що стосується президентського праймерізу, який УКРОП обіцяє провести, то, за словами інсайдера, він навряд чи буде відкритим і чесним. Джерело стверджує, що партія придумала праймеріз, щоб «показати електорату, що висунення Коломойського, якщо воно відбудеться, – не його одноосібне рішення, а бажання членів партії».

«Думаю, головним фаворитом внутрішньопартійного відбору буде Батенко, який в останній момент підтримає Ігоря Валерійовича. Інші учасники праймерізу будуть суто технічними, і таким чином переможцем можуть визначити Коломойського», – сказав він.

Джерело – АНТИКОР