Breaking news

Палиця розповів, як вдвічі підняти мінімальну пенсію

Будь-яке підвищення пенсійних виплат, яке проводиться без компенсації непроіндексованих пенсій у 2014-2018 роках, не здатне наблизити їх до реального прожиткового мінімуму пенсіонерів.

Про це написав лідер партії “За майбутнє” Ігор Палиця у своєму блозі на Корреспондент.Нет.

“Якби уряд своєчасно індексував базовий розмір мінімальної пенсії відповідно до рівня інфляції починаючи з 2014 року, то сьогодні мінімальна пенсія могла б складати не менше 2 тис. 643 гривень або на 50% більше ніж зараз.

Натомість за 7 років вона зросла лише у 1,9 раза до 1 тис. 769 гривень. Тоді як споживчі ціни за цей час підвищилися майже втричі, комунальні тарифи у 9,5 раза, а інфляція склала 278,5%”, написав Палиця.

Щоб відновити справедливість, депутатська група “Партія “За майбутнє” пропонує уряду вдвічі збільшити рівень прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб до реального показника, який відповідає розрахункам Мінсоцполітики на 2021 рік, з 1 тис. 769 грн до 3 тис. 540 гривень. Середня пенсія при цьому зросте до 5 тис. 500 гривень на місяць.

Як зазначив Палиця, для цього потрібно 350 млрд грн. Однак їх можна знайти, якщо навести лад у митній і фіскальній сферах, а також почавши реальну боротьбу з корупцією.

За його словами, Україна щорічно через контрабанду на митниці втрачає понад 100 млрд грн, через ухилення від сплати податків понад 200 млрд грн, внаслідок державної корупції понад 55 млрд грн.