Breaking news

Озвучили основні цілі Росії для стягування військ до українського кордону

Назвали чотири можливі цілі Російської Федерації, яка стягує свої війська до українського кордону.

Першою метою є демонстрація сили Росії для збільшення тиску на Україну, щоб уповільнити внутрішні позитивні трансформації і перешкоджання реалізації українських євроатлантичних прагнень, розповів міністр оборони України Андрій Таран під час засідання підкомітету Європарламенту з питань безпеки і оборони.

Другою метою стягування російських військ до українських кордонів може бути підготовка до проведення наступальної операції регулярними силами Росії з кримського напрямку, щоб вирішити проблему водопостачання для окупованого півострова.

Третьою метою може бути провокація за грузинським сценарієм.

“Коли приводом для силового розширення окупованих територій Донецької і Луганської областей може стати звинувачення української сторони в порушенні режиму припинення вогню”, – підкреслив він.

Четвертою метою, на його думку, є відповідь Росії на проведення навчань Defender Europe-2021, і одночасно підготовкою до російських навчань “Захід-2021”.

Вперше з часів розпаду СРСР зафіксували розгортання поблизу українських кордонів передових командних пунктів і розгалуженої системи управління військами Росії. Така концентрація російських військ на Півночі, Сході і Півдні України загрожує не тільки безпеці України, а й стабільності в Європі.