Breaking news

Опитування Зеленського: пояснили ще два важливих питання

В Офісі президента розшифрували питання зменшення кількості нардепів у Верховній Раді та легалізацію канабісу в медичних цілях. Про це повідомили в пресслужбі ОП.

Для затвердження змін до Конституції про скорочення кількості нардепів до 300 необхідна підтримка конституційної більшості від поточного складу Верховної Ради. Цих голосів у “Слуги народу” немає, а тому Офіс президента вирішив винести це питання в опитування 25 жовтня, пояснюють в ОП.

Думка людей з цього питання вплине на політиків, яким ще треба затвердити зміни до Конституції про скорочення числа нардепів. Законопроєкт вже попередньо був схвалений Радою, а також пройшов перевірку Конституційного суду, повідомляють у Зеленського.

“Якщо люди скажуть “так”, ні один політик – скільки б у нього не було фінансового, медійного або партійного впливу – не зможе заперечувати волю народу”.

Саму ж ініціативу про скорочення кількості нардепів пояснюють тим, що в ході децентралізації багато ресурсів і повноважень були передані в регіони, а тому в парламенті виникла необхідність більшої концентрації фаховості.

Нинішня кількість депутатів (450, – ред.) є спокусою для великих гравців дарувати місця в списку в обмін на багаторічне попутництво. Скорочення кількості нардепів посилить конкуренцію і збільшить професіоналізм Ради, вважають в ОП.

А питання легалізації канабісу в медичних цілях не повинне залишатися тільки для спекуляцій політикам. Тому цю ініціативу внесли до опитування.

За останні роки в багатьох країнах світу канабіс почав використовуватися в знеболюючих ліках для важкохворих, в той час, як в Україні для полегшення болю пацієнтів використовують більш важкі та шкідливі препарати, відзначають у Зеленського.

“Практика використання медичної марихуани ефективна для боротьби з депресією і посттравматичним синдромом у військових, які повертаються з війни. В цілому ж, за підрахунками, подібні препарати потрібні двом мільйонам українців”.

Президент Володимир Зеленський заявив про 5 запитань опитування у день місцевих виборів. Перше запитання стосуватиметься корупції, друге – Донбасу, третє – зменшення кількості нардепів, четверте – легалізацію канабісу.

16 жовтня Володимир Зеленський озвучив і останнє питання для опитування на місцевих виборах – про необхідність підняття на міжнародному рівні питання щодо гарантій виконання пунктів Будапештського меморандуму.

Місцеві вибори відбудуться 25 жовтня.