Breaking news

ОП заявляє про зміцнення гривні

Посилений карантин з 8 до 24 січня суттєво не вплине на курс гривні до долара, адже багато підприємств продовжують працювати, а кон’юнктура на зовнішніх ринках сприяє притоку валюти в країн. Про це повідомляє сайт президента.

Обмежувальні заходи в основному стосуються діяльності у сфері послуг, але промислові та аграрні підприємства продовжують працювати. Також працює банківська система. Тому карантин не здійснить суттєвого впливу на курс валют, йдеться у повідомленні.

За прогнозами Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, у 2021 році курс гривні може становити 28,6 грн/дол. А експерти очікують, що курс гривні в поточному році коливатиметься в межах 27-29,5 грн/дол.

На курс валюти в Україні впливає низка чинників. По-перше, це стан зовнішніх ринків, який зараз активно поліпшується. Зокрема, зростають ціни на ті групи товарів, які експортує Україна: метали й сільськогосподарська продукція. Це означає, що українські експортери почнуть завозити в країну більше валютної виручки. А додаткова пропозиція валюти на ринку створюватиме тиск на іноземні валюти та сприятиме зміцненню гривні.

По-друге, приплив валюти в Україну збільшується завдяки кредитному ресурсу. Це можна простежити по зростанню міжнародних резервів України, які зараз найбільші за останні 10 років.