Breaking news

Офіційно: стало відомо, коли українцям увімкнуть опалення

В Україні 15 жовтня має початися опалювальний сезон. Але в разі погіршення погодних умов він може стартувати навіть раніше.

Про це заявив під час засідання Кабінету міністрів у середу, 3 жовтня, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він наголосив, що влада на місцях може приймати рішення про старт подачі опалення в оселі, враховуючи реальні погодні умови.

“Ми сьогодні приймаємо рішення про початок опалювального сезону з 15 жовтня. Але кожен орган місцевого самоврядування має право індивідуально визначитися, коли почати опалювальний сезон з огляду на реальні погодні умови”, — пояснив він.

Прем’єр-міністр також запевнив, що у Києві гарячу воду і опалення подадуть найближчим часом.

“До мене звернувся київський міський голова по допомогу в цьому питанні. Уряд всім, чим зміг, допоміг для того, щоб питання було вирішене і найближчими днями, можливо найближчим тижнем, Київ отримав всі житлово-комунальні послуги, включно з гарячою водою і теплом”, — додав Гройсман.

Як пояснив віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко в інтерв’ю телеканалу “Прямий”, технічно країна готова, але все ще залишаються проблеми з окремими регіонами. Про те, як їх вирішити, говоритимуть на нараді у четвер, 4 жовтня.

“Нам потрібно зараз ще додатково прийняти розпорядження Кабінету міністрів про деякі питання опалювального сезону, але головне, що ми готові. Тепер треба вирішити питання фінансових розрахунків безпосередньо після отримання номінацій. Підписанню договорів і подачі газу від НАК “Нафтогазу” до споживачів. Поки проблеми залишаються в тих самих місцях, що і в минулому році — Черкаська область, Хмельницька (Шепетівка і Сміла), Київська область (Коцюбинське)”, — розповів Зубко.

Джерело