Breaking news

Офіс генпрокурора за заявами Коломойського відкрив нові справи проти Порошенка

Офіс генпрокурора за заявою бізнесмена Ігоря Коломойського порушив чотири кримінальні провадження проти п’ятого президента Петра Порошенка.

Заява Коломойського стосуються ПриватБанку Порошенко нібито перешкоджав діяльності банку, розголошував банківську таємницю, зловживав становищем і відмивав гроші. Про це під час брифінгу заявили адвокати п’ятого президента Ігор Головань та Ілля Новіков.

“Напередодні генеральний прокурор Ірина Венедиктова, як зазвичай, виступила з відосиком, розповідаючи про те, що будуть ще інші кримінальні провадження проти Петра Порошенка за заявами звичайних людей, які надходять нібито з усієї України. І в цей же вечір (8 липня – ред.) за заявою звичайної людини Коломойського Офісом генерального прокурора було зареєстровано чотири кримінальні провадження”, сказав Головань.

Адвокат назвав справи політичним переслідуванням з боку чинної влади і наголосив, що перспектив в суді у цих справ немає.

“Ми бачили, що Ігор Коломойський і близькі йому люди зацікавлені у провадженнях, які стосуються Петра Порошенка. Але це перший момент, коли Коломойський особисто вийшов на арену. У нас настає новий етап у розвитку всіх цих справ. Це чудово ув’язується з усіма подіями навколо відставки керівництва Нацбанку України. Це чудово ув’язується з судовими процесами з приводу повернення ПриватБанку під контроль Коломойського та близьких йому осіб”, сказав Новіков.

Водночас адвокати не змогли назвати точну кількість справ, открытыхоткрытыхоткрытых проти Порошенка, оскільки їх без повідомлення захисту “закривають і зливають”.

“Давайте вважати, що їх близько 30”, додав Новіков.

Офіс генпрокурора та ДБР відкрили кілька десятків проваджень проти Петра Порошенка. Лише в одному з них п’ятому президенту оголосили підозру. Слідство вважає, що 2018 року він “видав явно злочинний наказ”, яким схилив голову Служби зовнішньої розвідки Єгора Божка до перевищення ним влади та службових повноважень. Божок нібито за наказом Порошенка призначив на посаду заступника голови СЗР Сергія Семочка.

2018 року журналісти провели розслідування статків Семочка. З’ясувалося, що він володіє нерухомим майном на понад 200 млн грн та їздить на Land Cruiser, зареєстрованому на людину, яка не існує. А члени його сім’ї мають російське громадянство та бізнес у Криму. Тоді Порошенко відправив у відставку Семочка.

На пресконференції 20 травня президент Володимир Зеленський заявляв, що вирок Порошенку попереду.