Breaking news

Об’єднавчий собор чуть не зірвав сам Філарет!..

Об’єднавчий собор українських православних церков, який пройшов у Києві 15 грудня, міг би не відбутися через конфлікт серед церковних ієрархів, пише Liga.net.

Як пише видання, патріарх Константинопольський Варфоломій був категорично проти, щоб нову об’єднану церкву очолив хтось із глав діючих в Україні церков, він хотів побачити на чолі оновленої церкви нової людини.

Глава Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет сам претендував на це місце, але під тиском Константинополя і адміністрації президента України відмовився від домагань. Однак при цьому Філарет вирішив, що на чолі української церкви повинен стати близька йому людина з УПЦ КП – митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній (Думенко).

Незадовго до собору виявилося, що в разі проведення таємного голосування, а саме на цій процедурі наполягав Константинополь, перемогу з перевагою в дев’ять голосів може здобути НЕ Єпіфаній, якого просував Філарет, а митрополит Луцький і Волинський Михаїл (Зінкевич).

Джерела видання розповіли, що Філарет висунув умову як екзарху Константинопольського патріархату, так і президенту Порошенко: Михайло не повинен брати участь у виборах. В іншому випадку Філарет пригрозив не пустити на собор єпископів УПЦ КП і фактично зірвати його. Він обгрунтував свою позицію тим, що саме Єпіфанія, а не Михайла, підтримав Архієрейський собор Київського патріархату.

«Порошенко і Парубій по черзі розмовляли з Михайлом, щоб переконати його не брати участь у виборах», – розповіло джерело видання, знайоме з ситуацією. Він не уточнив, які аргументи наводили єпископу перші особи держави, але в результаті переговорів митрополит Михайло погодився не брати участь у виборах і собор пройшов за сценарієм Філарета, вибори виграв Єпіфаній.

Liga.net