Breaking news

Ну, тримайтеся: українців попередили про нові фінансові проблеми

У Рахунковій палаті попередили про несподіваний “сюрприз” для українців

Заборгованість по наданих пільгах та субсидіях населенню на оплату житлово-комунальних послуг станом на 1 липня становила 8,3 млрд грн. 60% від цієї суми – прострочено. Ці дані оприлюднили в Рахунковій палаті з посиланням на результати аналізу виконання державного бюджету України на 2018 рік у першому півріччі.

Як повідомили у відомстві, в січні-червні була перерахована субвенція для надання пільг і житлових субсидій на рівні 77% річного плану.

З огляду на ці показники, Рахункова палата попередила про ризики незабезпечення до кінця року цих виплат населенню в повному обсязі.

Раніше повідомлялося, що в Україні анонсували кілометрові черги заради того, щоб переоформити субсидію. Таку думку висловив політолог Віктор Таран.

«Мама мудра жінка. Оперативно зібрала всі довідки. На наступний день за 15 хвилин все переоформила. Якщо у вас є родичі, які отримують субсидію, рекомендую порадити їм піти шляхом моєї матері. Краще нехай витратять 15 хвилин зараз, ніж будуть вистоювати кілометрові черги через місяць», – зазначив він.

Однією з причин цього, стверджує Таран, є «промах» чиновників на місцях.

субсидия

«Ще одна причина — відсутність ефективного поетапного планування переоформлення субсидій з боку місцевих управлінь соцзахисту. Ця кампанія повинна була б включати інформаційну та роз’яснювальну роботу. Поки маємо ситуацію, коли з шести мільйонів осіб з правом на субсидію переоформили її лише 2,6 мільйона. Тому у вересні-жовтні нас будуть очікувати чергові черги і маса незадоволених людей, які будуть лаяти владу», – підкреслив він.