Breaking news

Неочікувана заява митрополіта УПЦ МП: Через п’ять років Московський патріархат щезне…

Протягом найближчих п’яти років Українська православна церква Московського патріархату перестане існувати в своєму нинішньому вигляді. Таку заяву зробив митрополит Черкаський і Канівський УПЦ МП Софроній (Дмитрук), про що повідомляє BBC Україна.

Відповідаючи на питання журналіста про те, як зміниться розстановка сил в українському православ’ї до 2023 року, митрополит УПЦ Московського патріархату поділився своїм прогнозом, що єдиною значущою православної структурою в Україні до цього часу залишиться автокефальна УПЦ, яка створюється в даний момент за рішенням Синоду Вселенського патріархату в Константинополі.

Владика Софроній (Дмитрук) зазначив, що автокефальна православна церква стане найсильнішою в Україні. Внаслідок цього УПЦ Московського патріархату більше «не буде як церкви»: «Вона буде як … Ну ось п’ятидесятники є, іудеї є, католики є, уніати є – і вона буде».

Також митрополит УПЦ МП заявив про намір взяти участь в об’єднавчому Соборі по створенню помісної церкви, всупереч недавнім рішенням священного синоду Московського патріархату. У майбутньому він не виключає можливість свого приєднання до нової церковної структури.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що єпископам УПЦ МП загрожує анафема за зустріч з Президентом України Петром Порошенко. У вівторок, 13 листопада, деякі ієрархи УПЦ МП все-таки провели зустріч з главою держави, попри те, що керівництво церкви прийняло рішення від такої зустрічі відмовитися.

Стало відомо, що ієрархам УПЦ МП, які вирішили взяти участь в об’єднавчому Соборі, на якому буде створена автокефальна українська православна церква, загрожує заборона на служіння або навіть відлучення від церкви.

Також ми повідомляли про рішення синоду УПЦ Московського патріархату, який відбувся у вівторок, 13 листопада. Собор єпископів оголосив про припинення євхаристійного спілкування зі Вселенським патріархатом в Константинополі. Ієрархи УПЦ МП не братимуть будь-якої участі в процесі створення помісної Української православної церкви.

Джерело