Breaking news

НБУ дав банкам рекомендації по реструктуризації кредитів

У Національному банку України рекомендували банкам ввести кредитні канікули для позичальників, які втратили дохід через карантин.

Національний банк України направив банкам лист з рекомендаціями для роботи з позичальниками, які постраждали через обмежувальних заходів, спрямованих на боротьбу з поширенням коронавируса. Про це повідомляє НВ з посиланням на прес-службу регулятора.

Таким чином, кредити, які обслуговувалися станом на 1 березня 2020 року і будуть реструктуризовані до кінця вересня 2020 року, не вважатимуться такими, на які поширюються окремі ознаки дефолту.

Реструктуризації будуть підлягати кредити тільки тих позичальників, які зазнали фінансових труднощів через карантин і не здатні вчасно обслуговувати позику.

Ініціювати реструктуризацію можуть як банки, так і позичальники. Для реструктуризації позики, клієнти-юрособи повинні підтвердити факт істотного тимчасового зниження доходів або ж припинення роботи через карантин.

Відзначається, що фізична присутність клієнтів у відділенні банку для проведення реструктуризації не потрібна. Банки зможуть самостійно визначати порядок надання та оформлення документів для проведення необхідних документів за допомогою дистанційних каналів комунікації.

Джерело