Breaking news

Наша дипломатія провалилась – експерт про добудову “Північного потоку-2”

Запланована зустріч Ангели Меркель із Джо Байденом свідчить, що “Північний потік-2” швидше за все буде добудований. Це матиме негативні наслідки для України, причиною чого є бездіяльність влади у зовнішньополітичній сфері. Своїми думками з Gazeta.ua поділився директор Міжнародного інституту демократії Сергій Таран.

“Останнім часом США значно пом’якшили свою позицію щодо добудови газопроводу “Північний потік-2″, каже він. Тому для Ангели Меркель в чомусь переконувати Байдена немає сенсу. Між Німеччиною і США відсутні якісь кардинальні суперечності, такі як, наприклад, між Сполученими Штатами і Росією. Берлін і Вашингтон це союзники і стратегічні партнери. За президентства Дональда Трампа були певні ускладнення у відносинах із Німеччиною і віддалення США від європейських справ. Наразі Штати прагнуть повернутися у європейську політику, нова адміністрація знову хоче зробити свою країну активним учасником цих процесів.
Зустріч Меркель і Байдена не є дипломатичною перемогою якоїсь зі сторін. Це цілком нормальна практика західних країн. Новий американський президент прагне вести переговори про глобальні інтереси США та посилення їхньої участі у європейській політиці”.

Існує велика ймовірність того, що “Північний потік-2” таки добудують, зазначає Сергій Таран.

“Для України це матиме негативні наслідки. По-перше це розв’яже руки Путіну Росія як експортер газу отримає змогу тиснути на Європу, по-друге це матиме згубний вплив на українську економіку, бо позбавить нас можливості транспортувати газ через свою територію, і по-третє це послабить наш вплив у переговорному процесі. Власне, те, що “Північний потік-2″ майже добудований, є наслідком того, що в останні два роки Україна практично не провадить дипломатичної діяльності. Треба повертатися до активної участі у зовнішній політиці, яка була за часів Петра Порошенка. Для України зараз ключове питання не до чого домовляться Байден і Меркель, а до яких дій вдасться українська влада, щоб захистити інтереси нашої держави”, робить висновки експерт.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель вирушить до Вашингтона, США, щоб розв’язати суперечку з президентом Джо Байденом щодо газопроводу “Північний потік-2”. Поїздка буде першим візитом канцлерки в столицю США після перемоги Байдена на виборах. Переговори вестимуть про безліч справ, проте “Північний потік-2” стане основною темою для розмови.