Breaking news

Начальник підрозділу СБУ України став ватажком ЛНР!..

Хто такий Леонід Пасічник – новоспечений вождь «ЛНР», який переміг на пceвдoвибoрaх на Донбасі. Пропонуємо Вам найцікавіші факти з життя новоспеченого ватажка терористів частини Донбасу.

Леонід Пасічник: біографія

Леонід Пасічник народився 15 березня 1970 року в міліцейській сім’ї. Батько – Іван Сергійович – 26 років пропрацював в органах ОБХСС СРСР. У 1975 сім’я переїхала жити в Магадан, де він обслуговував золоті копальні. Леонід Пасічник закінчив Донецьке вище військово-політичне училище.

Леонід Пасічник працював в СБУ. Спочатку начальником підрозділу по боротьбі з контрабандою головного відділу «К» Управління СБУ в Луганській області, потім начальником Стахановського міжрайонного відділу.

Прославився затриманням 15 серпня 2006 року великої партії контрабанди на контрольно-пропускному пункті Ізварине. Її оцінили в 1 мільйон 940 тисяч доларів США та 7 мільйонів 243 тисяч російських рублів. Причому принципово відмовився від хабара.

У березні 2007 за проявлену принциповість і професіоналізм при проведенні операції вже в званні підполковника СБУ Леонід Пасічник отримав з рук президента України Віктора Ющенка медаль За військову службу в Україні.

Як сказано на сайті Миротворець, ФСБ, ймовірно, завербувала Пасічника ще до 2006 року. А акція із затриманням великої партії контрабанди могла бути організована російською спецслужбою для прикриття і просування агента по кар’єрних сходах в структурі управління СБУ в Луганській області.

Леонід Пасічник розшукується СБУ за статтею 109, частина 1 Кримінального кодексу України – дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також змова про вчинення таких дій. Йому загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років. Суд вже дозволив затримати його з метою приводу.

Діяльність в «ЛНР»: корупція і кришування

9 жовтня 2014 року Леонід Пасічник призначений “міністром держбезпеки” терористичної організації “ЛНР”.

Видання Горлівка пише, що Леонід Пасічник причетний до низки корупційних схем, мав відношення до кришування контрабанди. За дорученням Плотницького “Радмін ЛНР” до 20 жовтня 2015 року мав забезпечити закупівлю продуктів харчування на території РФ. Це доручили “Міністерству сільського господарства ЛНР”. Куратором з боку “Радміну” був “заступник голови Радміну” Олександр Кравцов, людина Пасічника. Проведений аналіз цін в Ростовській області дозволив зробити висновки про те, що закупівельна ціна на продукти була завищена в 2,5-3 рази. “Навар Кравцова і Пасічника тільки на закупівлі картоплі повинен був скласти від 3,5 до 4 млн руб”, – повідомляє Горлівка.

Як зазначає сайт, свою частку “глава МГБ ЛНР” має і з контрабанди вугілля і паливно-мастильних матеріалів, підтримуючи контакти з українськими силовиками, з одного боку, і з російськими правоохоронцями – з іншого.

На думку представників радикальних груп луганських бойовиків, Леонід Пасічник також має відношення до торгівлі зброєю, яка опинилися на окупованій території Донбасу.

Раніше Пасічника вважали особисто відданим Плотницькому. Нібито він курирував вбивства неугодних екс-ватажку “ЛНР” керівників бандформувань, в тому числі Олексія Мозгового та Олександра Бєднова.

Однак ЗМІ писали, що останнім часом між групами Пасічника і Плотницького розгорнулася жорстка конкуренція за контроль над контрабандними та іншими потоками. В результаті було заарештовано вже колишнього “міністра енергетики та вугільної промисловості ЛНР” Дмитра Ляміна без санкції Плотницького.

Джерело