Breaking news

На вантажівках “КрАЗ” зароблятиме завод однокласниці Зеленського

На військових вантажівках “АвтоКрАЗ” почав заробляти “Смілянський ливарний завод” голови оборонного комітету Ради від “Слуги народу” Олександра Завітневича.

Завітневич знайомий з президентом Володимиром Зеленським з 90-х. Його дружина Наталія була однокласницею Зеленського та грала з ним у одній команді КВН, повідомляє “Наші гроші”. Нещодавно “Смілянський ливарний завод” став постачальником запчастин для оновлених вантажівок КрАЗ-63221.

“Співвласником заводу до обрання народним депутатом від “Слуги народу” у 2019 році був Завітневич. Наразі він очолює парламентський комітет із питань нацбезпеки, оборони та розвідки. А його частка у компанії належить дружині Наталії Завітневич. Іншим співвласником заводу є Георгій Козенко з Кривого Рогу, 10 років тому він був директором “АрселорМіттал Кривий Ріг”, – йдеться у повідомленні.

У 2021 році КрАЗ провалив замовлення Міністерства оборони для Збройних Сил України, за що Завітневич критикував завод. Після критики на заводі “АвтоКрАЗ” заявили про портфель замовлень на 2022 рік у кількості 1 тис. вантажівок. У нього входять вантажні автомобілі замовлені Департаментом оборони США в рамках трирічного контракту. І тепер стало відомо про причетність заводу Завітневича до майбутніх доходів “АвтоКрАЗу”. Яку частину у вартості “КрАЗу” становить литво від заводу Завітневича наразі невідомо.

“Усе відбуватиметься на електронних майданчиках Prozorro. Тому всі підприємства будуть у конкурентному середовищі”, відповів Завітневич на питання журналістів про те, чи не боїться він звинувачень у лобіюванні інтересів “Смілянського ливарного заводу”.