Breaking news

На Україну насувається нова страшна епідемія, лікарі б’ють на сполох: коли чекати удару

Медики в новому епідсезоні прогнозують три штами вірусу грипу в Україні

Під час нового епідемічного сезону в Україні очікуються три штами вірусу грипу: Мічиган, Сінгапур і Колорадо. Про це в середу, 29 серпня, повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

Епідсезон захворюваності на грип розпочнеться з жовтня 2018 року і триватиме до травня 2019 року. Згідно з опублікованим прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірусами, які будуть циркулювати в Україні, є:

вірус, подібний A / Michigan / 45/2015 (H1N1) pdm09;
вірус, подібний A / Singapore / INFIMH-16−0019 / 2016 (H3N2);
вірус, подібний B / Colorado / 06/2017.

У МОЗ також зазначили, що вже перереєстровані вакцини відповідного складу проти грипу.

“Для епідсезону 2018-2019 року в Україні очікується наявність трьох вакцин від грипу. Одна з них вже зареєстрована в Україні, друга вакцина завершила процес спеціалізованої експертизи реєстрації, матеріали третьої вакцини знаходяться на розгляді в Державному експертному центрі”, – сказано в повідомленні.

Повідомляється, що кожен зможе придбати вакцину в аптеці за свій рахунок і зробити відповідне щеплення. Вакцини будуть доступні в аптеках протягом місяця.

карантин у школах по грипу

Як передавали медіа, на сьогоднішній день лікування грипу засноване на застосуванні симптоматичних (усувають симптоми), патогенетичних (від жару і болю) і етіотропних (впливають на причину захворювання) засобів. Що собою являють ці найкращі ліки від грипу?

Етіотропні засоби проти грипу пригнічують активність вірусів. Кращі ліки від грипу з цієї групи — римантадин, озельтамівір (входить до складу таміфлю), арбідол.

Імунотропні кращі ліки від грипу вважаються віферон, ридостин, гіпорамін, аміксин, реаферон, інтерферон.

Симптоматичні кращі ліки від грипу — медикаменти від кашлю або відхаркувальні засоби. При закладеності носа необхідні судинозвужуючі засоби, вони допомагають легше перенести кашель. Однак такі спреї або краплі можна застосовувати не більше 6 днів, інакше можливий розвиток алергічного риніту.