Breaking news

На Шуфрича подали заяву про скоєння злочину

До Офісу генерального прокурора і Національної поліції подали заяву про вчинення злочину нардепом з прокремлівської ОПЗЖ Нестором Шуфричем. Заяву написав депутат від “Голосу” Ярослав Юрчишин.

Приводом для цього стали заяви Шуфрича про кримських татар в ефірі телеканалу “Россия 1”.

“Він перейшов від таляпання язиком до дій, за які потрібно притягати до кримінальної відповідальності.

В ефірі телеканалу держави-агресора почав активно займатись розпалюванням національної ворожнечі, розказуючи, що раніше кримські татари викрадали наших жінок, а тепер визнаються корінним народом України”, – написав Юрчишин у Facebook

Шуфрич наговорив на публічні заклики, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності корінного народу України кримських татар, зауважив депутат.

“Що відповідно до статті 161 Кримінального кодексу України є кримінально караним діянням. З позбавленням волі на строк до 3 років.

За розпалювання національної ворожнечі повинне бути відповідне покарання, і тепер за це візьметься прокуратура з Національною поліцією.

Будемо слідкувати за ходом розгляду заяви та наступним відкриттям кримінального провадження”, – заявив Юрчишин.

1 липня Верховна Рада ухвалила закон “Про корінні народи України”. Згідно закону, корінними народами України є кримські татари, караїми, кримчаки.