Breaking news

На Арсенальній площі із розмахом відкривали “розумний” фонтан: фото й відео

У Києві відкрили новий громадський простір на Арсенальній пл. Її відреставрували в рамках проєкту A-Station.

Про це повідомила пресслужба КМДА.

На честь відкриття Арсенальної пл. відбувся концерт та 3-D шоу на стінах Микільської брами. У концерті взяв участь, зокрема, композитор Євген Хмара.

На відреконструйованій площі створили безбар’єрний простір, озеленили територію та оновили вуличне освітлення. Також з’явився фонтан із підсвіткою. Він має інтелектуальну систему динамічних форсунок, що реагують на світло та музику.

“Цього року приміщення Київської фортеці та Микільської брами нарешті стануть доступними для киян. Відреставровані за архівними документами, вони “оживуть” і доповнять історичну картину цього місця. Фасад, як бачите, знову став жовтим. І реставратори відновили не тільки його, а й цінні фрагменти брами. Наприклад, голови левів на дверях та колони, які раніше прикрашали в’їзд в місто”, зазначив мер столиці Віталій Кличко.

Він додав, що невдовзі відкриється друга черга оновленої Пейзажної алеї, де “буде дуже гарно”.

Проєкт реновації Арсенальної пл. тривав майже рік. Реновацію площі, Микільських воріт і будівлі військової комендатури здійснювала компанія A Development. Першу чергу реконструкції площі біля станції метро Арсенальна завершили в грудні торік. Обійшлася компанії у 22 млн грн. Серед зробленого – заміна старої бруківки на німецький клінкер – плитка з обпаленої глини, облаштування лав, нового енергоощадного освітлення.