Breaking news

МЗС вимагає від Кремля пояснень щодо заяви про “нормандський саміт”

МЗС України вимагає від Москви пояснень після заяви заступника глави російського МЗС Андрія Руденка щодо неправдивості слів президента Володимира Зеленського про готовність усіх сторін до “нормандського саміту” лідерів.

Про це йдеться в коментарі МЗС, оприлюдненому ввечері 15 вересня.

“Якщо заява Андрія Руденка є чітким сигналом, що Кремль принципово не зацікавлений у проведенні саміту лідерів N4, це ставить під сумнів налаштованість Російської Федерації врегулювати конфлікт”, – заявили в українському МЗС.

У коментарі підкреслили, що перебуваючи з офіційним візитом у Австрії, Зеленський говорив не про конкретну дату проведення наступного саміту лідерів “нормандського формату”, а про принципову готовність його учасників зустрітися.

“Я скажу, що це неправда. На зустрічі радників і політрадників в Берліні, яка відбулася минулої п’ятниці, заступник глави адміністрації президента Росії Дмитро Козак чітко сказав, що підстав для проведення нового саміту поки немає”, – цитує заступника глави МЗС Росії агентство “РИА Новости”.

Цей “недостатньо дипломатичний і дещо емоційний коментар” заступника міністра закордонних справ РФ потребує додаткових роз’яснень позиції російської сторони як учасникам “нормандського формату”, так і міжнародному співтовариству, наполягають у МЗС України.

15 вересня у Відні Зеленський заявив про те, що всі лідери країн-учасниць “нормандського формату” погодилися на зустріч на найвищому рівні, і вона може відбутися після ще однієї зустрічі політичних радників. Того ж дня Руденко заявив, що ця заява не відповідає дійсності.