Breaking news

“Ми витримали і боремось” – Зеленський звернувся до українців у річницю депортації кримських татар

Президент України Володимир Зеленський у річницю депортації кримських татар, 18 травня, записав нове відеозвернення.

Він згадав, що у 1944-у році загарбники були впевнені, що ніхто з переселених не повернеться у Крим. Ролик опублікували у Telegram-каналі глави держави.

“Зараз, намагаючись окупувати Україну і зруйнувати наше життя, теперішні кати народу також були впевнені, що у них все вийде і що ми нібито не витримаємо. А ми витримали. І боремось”, – запевнив Зеленський.

У часи, коли кримськотатарський народ був змушений жити на чужині, загинула майже половина з них. Президент назвав це свідомим злочином проти людяності.

За його словами, нащадки тиранії сьогодні хочуть відібрати дім в українського народу. Він наголосив, що через повномасштабне вторгнення Росії понад 12 млн. громадян України змушені були залишити свої домівки.

Президент також зазначив, що територія північних областей звільнена, а також захисники повертають Харківщину. ЗСУ відбивають атаки російських військ і на Півдні.

Зеленський запевнив, що країна-агресорка ще відчує всі втрати, які понесла через війну.

Також президент підписав закон про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

“Цей закон для захисту усіх мирних людей, хто зазнав репресій від окупантів і хто був захоплений ними у полон. Цей закон і для тих, хто у Криму, у своєму рідному домі позбавлений чужинцями волі. Для тих, хто утримується в тюрмах на півострові, хто вивезений в Росію”, – підсумував Зеленський.