Breaking news

“Могли б шантажувати весь світ” – голова президентської фракції

Голова парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив, що Україна могла б “шантажувати весь світ”, якби зберегла ядерний потенціал, а підписання Будапештського меморандуму стало її “фатальною помилкою”, повідомляє “Українська правда”

“У Кравчука, мені здається, фатальна помилка позбутися ядерної зброї після підписання нічого не значущого меморандуму. У принципі, ми сьогодні всі успадковуємо цю велику помилку. Всіма іншими помилками всіх інших президентів можна просто знехтувати.

Якби ми були ядерною державою, з нами б усі розмовляли б по-іншому, домовлялися б по-іншому. Якщо навіть на це йти, то йти треба було зовсім по-іншому”, – сказав “слуга” в ефірі телеканалу “Україна 24”.

Арахамія зізнався, що не знає обставин підписання меморандуму і зараз “легко розмірковувати, через стільки років”.

“Але, мені здається, в той час потрібно було проявити наполегливість і хоча б інші документи (підписувати). Навіть якщо б не могли обслуговувати (ядерне озброєння), ми могли б скоротитися, але все одно залишити ядерний потенціал.

Ми могли б шантажувати весь світ, і нам би давали гроші на обслуговування, як зараз це відбувається в багатьох інших країнах”, сказав нардеп.

5 грудня 1994 року Україна, США, Росія і Велика Британія уклали міжнародну угоду – Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної збро́ї.

Того ж року Україна приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Відповідний закон ухвалила Верховна Рада.