Breaking news

Мінські домовленості можуть стати дорогою до ще більшої війни – політолог

Під час зустрічі президентів Зеленського і Байдена не згадали Мінські домовленості. Відсутність згадки у спільній заяві перший крок до делегітимації цих домовленостей, що суперечать інтересам України.

Про це в інтерв’ю журналу “Країна” розповів політолог Михайло Басараб.

“Є думка, що Мінські домовленості безальтернативний шлях до миру, каже він. Це помилка. Вони влаштовують Росію і були підписані під тиском Москви. РФ і Порошенко зробили найбільше, щоб документ вважали єдиним шляхом до миру. Але це дорога до ще більшої війни”.

Мінські домовленості суперечать національним інтересам. Не передбачають відповідальності Росії за збитки, заподіяні агресією. “Вони не ратифіковані і підписані під загрозою застосування сили. Це робить їх нікчемними згідно з нормами міжнародного права. Зеленський не зробив нічого, щоб переконати світ у цьому. Не запропонував інше правове рішення”, наголошує політолог.

Відсутність згадок про Мінські домовленості у спільній заяві Зеленського і Байдена великий позитив і крок до їхньої делегітимації. Добре, що у заяві чітко зазначили і факт збройної агресії Росії, і про її відповідальність, заявляє Басараб.

Повне інтерв’ю з Михайлом Басарабом читайте в журналі “Країна”