Breaking news

Мін’юст прокоментував скандальне рішення КС

Дію норм антикорупційного законодавства, визнаного рішенням КС неконституційним, буде відновлено.

Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська на своїй сторінці у Facebook, зазначивши, що ВР, Кабмін та Офіс Президента разом із експертною спільнотою “швидко напрацюють” законопроєкт, яким врегулюють вплив НАЗК на суддів.

“Суд скасував усі ключові антикорупційні повноваження НАЗК (причому щодо усіх чиновників, не лише суддів). Також КС вказав, що кримінальна відповідальність за декларування недостовірних відомостей є надмірною. І таку відповідальність теж скасував”, – написав міністр.

Малюська відзначив й позитивні моменти:

“КСУ не скасовував саме електронне декларування або ж кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Так само залишився діяти і електронний реєстр декларацій, хоча доступ до його даних буде обмежено (сподіваюсь ненадовго). Скоріше за все, судді отримають свій окремий механізм контролю за статками та витратами, який не буде поступатися НАЗК. Тобто антикорупційний контроль за суддями буде збережено. Декларування недостовірної інформації (або ж недекларування) доведеться карати більш м’яко, через адміністративну відповідальність. Але і за Кримінальним кодексом санкції були не надто “драконівськими”, тому разючої зміни не відбудеться”, резюмував міністр.

У вівторок Конституційний суд визнав неконституційною статтю, яка передбачає покарання за недостовірне декларування. Рішення прийняв за конституційним поданням депутатів від ОПЗЖ і групи “Партія “За майбутнє”.

Після цього президент Володимир Зеленський заявив, що скористається законодавчою ініціативою, щоб спробувати повернути закон через Верховну Раду.