Breaking news

Мендель заступилася за Зеленського в справі Стерненка – її спіймали на брехні

Президент Володимир Зеленський не пропонував Сергію Стерненкові жодних посад та не втручається в розслідування щодо справи проти активіста.

Про це заявила речниця президента Юлія Мендель, пише “Українська правда”.

“Такі пропозиції не є частиною моделі соціальних ліфтів, які президент вважає найкращою моделлю відбору професіоналів на посади. Володимир Зеленський наголошує, що покладається на незалежність і справедливість правоохоронної системи в розслідуваннях. Він не втручається в розслідування і не тисне на правоохоронні органи в будь-якій справі”, – сказала Мендель.

Також вона запевняє, що жодних дзвінків від Стерненка президент не отримував, а “публічні заяви, якими його намагаються долучити до цієї історії, є політизацією справи”.

Натомість адвокат активіста Масі Наєм стверджує, що Зеленський пропонував його підзахисному посаду.

“Мендель (заявила. – Gazeta.ua): “Зеленський не втручається в слідство і не пропонував Стерненку посад”. Це неправда. Я особисто був на зустрічі, на якій президент пропонував йому посаду. Зі мною також було щонайменше 10 людей”, – написав Наєм у Facebook.

Зеленський зробив пропозицію Стерненкові під час зустрічі в Офісі президента у червні 2019 року. Пропонував посаду в одному з правоохоронних органів, пише УП.

23 лютого 2021-го одеський суд у справі викрадення та катування людини призначив громадському активісту, екслідеру одеського “Правого сектору” Сергію Стерненку та його соратнику Руслану Демчуку по 7 років і 3 місяці ув’язнення з конфіскацією половини майна.

Після заслуховування обвинувального вироку Стерненко заявив, що Володимир Зеленський раніше пропонував йому обійняти державну посаду. У суді активісту передали мобільний телефон і сказали журналістам, що на іншому кінці президент. Стерненко представився, але з того боку майже одразу поклали слухавку.