Breaking news

Медведчук є учасником репресивного процесу проти Стуса – Офіс президента

В Офісі президента здивовані поведінкою кума президента РФ Віктора Медведчука, який позивається до історика Вахтанга Кіпіані, автора книги “Справа Василя Стуса”. Повідомлення з’явилося на сайті президента ввечері у понеділок.

“Взяли до відома рішення Дарницького районного суду міста Києва щодо книги “Справа Василя Стуса”. Також взяли до відома заяви автора книги Вахтанга Кіпіані та представників видавництва про намір подати апеляцію. Це щонайменше свідчення того, що суспільство готове відстоювати свої права”, – заявили в ОП і додали, що “здивовані деякими формулюваннями у вказаному рішенні”.

“Однак, оскільки ця книга є опрацюванням реальної репресивної кримінальної справи проти Василя Стуса, яка була порушена в СРСР та за якою він був засуджений, вважаємо дивним визначення позивача Медведчука В. В. як “персонажа (дійової особи) твору”.

Більшу частину змісту книги становить точний передрук матеріалів кримінальної справи. Тобто суто документальна основа книжки не викликає найменших сумнівів. Отже, саме за цією логікою книги, Медведчук є учасником справжнього процесу, який мав місце в історії, а не просто “персонажем твору”. Поведінка учасника проаналізована виключно на підставі документально зафіксованих фактів, які не є продуктом літературної творчості авторів і літературною вигадкою”, – йдеться у повідомленні.

В ОП заявили, що цензура в Україні заборонена Конституцією.