Breaking news

Медведчук фігурує у справі про втручання Росії у вибори США – ЗМІ

Віктор Медведчук фігурує у справі про втручання Росії у вибори у США.

Депутат був клієнтом Пола Манафорта політтехнолога 45-го президента США Дональда Трампа. Про це написали у The New York Times.

“Його ставлення до втручання Росії у вибори у США пов’язане з контактами з Манафортом, хоча у доповіді спеціального прокурора та у двох федеральних судових процесах він (Медведчук ) не є центральною фігурою”.

Крім цього Медведчук є кумом російського президента Володимира Путіна, який хрестив дочку політика. Медведчук представляв проросійські політсили в Україні ті самі, серед яких Манафорт знайшов собі кількох клієнтів.

До співпраці з Трампом Манафорт консультував тепер заборонену “Опозиційну платформу-За життя”, лідером якої був Медведчук. В Україні американський політтехнолог також співпрацював із експрезидентом-втікачем Віктором Януковичем.

“2017 року, коли в США активізувалося розслідування російського втручання, ім’я Медведчука випливло серед кількох проросійських українських політиків, близьких як до Манафорта, так і до Путіна. ФБР вивчали можливі зв’язки Трампа з Путіним через людей, з якими контактував політтехнолог Манафорт.

Манафорт перестав очолювати штаб Трампа після того, як в Україні опублікували записи “чорної бухгалтерії” Януковича, які свідчать про виплату політтехнологу 12,7 мільйона доларів”, – пише видання.

Медведчука можуть видати Росії чи залишити в руках української Феміди. Якщо політик залишиться в Україні, невідомо, чи буде розслідування стосуватися його співпраці з Манафортом, чи зосередиться на внутрішніх питаннях.