Breaking news

Має всі ознаки втручання ФСБ – секретар РНБО про затримання літака Ryanair в Мінську

Секретар РНБО України Олексій Данілов вважає, що перехоплення літака Ryanair у Мінську “має всі ознаки операції російських спецслужб”.

Події в Білорусі стали викликом не лише для Європи, але й для всього світу, додавши, що захоплення літака Ryanair у Білорусі “має всі ознаки операції російських спецслужб”, він написав у Facebook.

Під час зустрічі Данілова із Головним радником Президента Литовської Республіки з питань національної безпеки Даріусом Кулєшюсом сторони обмінялися думками щодо поточної безпекової ситуації в регіоні, зокрема, в контексті загострення небезпеки на українсько-білоруському кордоні напередодні спільних військово-штабних навчань РФ та Білорусі “Запад-2021”, а також нещодавнього захоплення літака Ryanair у Мінську.

“Вони здійснюють постійні провокації, і якщо цього не помічати, вони будуть рухатися далі”, сказав він, додавши, що Україна та її балтійські партнери мають “допомогти становленню демократичної Білорусі”.

Головний радник Президента Литовської Республіки з питань національної безпеки зазначив, що оцінка Литвою безпекової ситуації в регіоні “збігається з позицією української сторони”. На його думку, Росія продовжує демонструвати силу, а Білорусь стає для РФ своєрідним полігоном.

В Мінську 23 травня примусово посадили літак ірландської авіакомпанії Ryanair, на якому були білоруський опозиційний журналіст Роман Протасевич і його дівчина росіянка Софія Сапега.

Диспетчери повідомили, що літак замінований. Мінськ підняв в повітря військовий літак, щоб змусити пасажирський літак Ryanair приземлитися. В результаті чого Протасевича затримали.