Breaking news

Масове отруєння в Києві: вся правда про шаурму, яку від нас приховують

30 липня в київську лікарню були доставлені 5 чоловік з ознаками отруєння. Всі вони їли шаурму, яку купили в кіоску на Броварському проспекті

31 липня за повідомленнями з лікарень міста стало відомо вже про 16 отруєних тим же фастфудом. Станом на 1 серпня вже 37 постраждалих. У всіх них блювота, температура, діарея.

Держпродспоживслужба проводить зараз перевірку київських кіосків, де продається шаурма. У кіоску біля метро «Дарниця», де купували їжу отруїлися, вилучено обладнання і призначена судово-медична експертиза.

шаурма киоск

За порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційних захворювань та масових отруєнь продавцям загрожує покарання у вигляді штрафу до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років. Покупцям же Держпродспоживслужба радить не купувати їжу в неперевірених місцях, особливо в жарку погоду.

Politeka розбиралася, чи варто взагалі ризикувати своїм здоров’ям і купувати вуличну їжу. І чим небезпечна саме шаурма.

Вся правда про шаурму, яку приховують

Шаурма, або шаверма, – це загорнуті в лаваш овочі з м’ясом, политі соусом. Начебто продукти самі по собі не страшні. Але головна небезпека шаурми таїться в умовах, в яких вона була приготовлена. Шаурма може бути в меню і пристойних кафе і ресторанів. А ось на вулиці купувати їжу не варто, попереджають інфекціоністи.

Продавці в вуличних кіосках найчастіше хочуть заощадити на продуктах, тому немає ніяких гарантій, що у вашій шаурми буде свіже, досить просмажене м’ясо і ретельно промиті овочі. Соус теж може бути не першої свіжості. До того ж при температурі на вулиці вище 28 градусів продукти дуже швидко псуються, а належних умов зберігання зазвичай в кіоску немає.

шаурма

Багато що про їжу може розповісти запах. Але якщо від шаурми сильно пахне перцем і часником, швидше за все, таким чином намагалися замаскувати гниле м’ясо.

Якщо ви бачите, що продавець фастфуду стоїть без форми, з непокритою головою, без рукавичок, краще обходити цю точку стороною. Найчастіше в таких кіосках навіть ніде вимити руки, і ними ж і готують, і приймають гроші у покупців.

Експерти запевняють: навіть якщо ви з’їли шаурму і не отруїлися, це ще не означає, що вам пощастило.

«Термічна обробка не прибирає небезпека – вона може вбити бактерії, які знаходяться на цьому м’ясі, але вона не вб’є ендо- та екзотоксини, які виробляються бактеріями як в процесі життєдіяльності, так і в процесі обробки», – кажуть дієтологи.

Хронічна дія цих токсинів не видна відразу, негативні наслідки – у вигляді скорочення тривалості життя – проявляться пізніше. Тому що будуть страждати фільтри організму – печінка і нирки. У печінки може розвиватися гепатит, в нирках – ниркова недостатність.

Крім того, в цьому продукті дуже високий вміст жиру. А саме він сприяє розвитку серцево-судинних захворювань. Крім того, спосіб приготування шаурми має на увазі утворення величезної кількості канцерогенів.

Підкреслимо, що харчові канцерогени – одна з причин раку шлунка і кишечника.

Якщо вже дуже хочеться поїсти шаурми, то краще приготуйте її самостійно вдома. Так і за свіжість продуктів зможете ручатися, і скоротити кількість калорій. Адже в стандартній вуличної шаурмі з майонезом – понад тисячу кілокалорій! І майже 120 грамів жиру, що в два рази більше добової норми. Так що вводити такий фастфуд собі в щоденний раціон точно не варто.

джерело