Breaking news

MARUV не поїде на Євробачення: подробиці

Співачка MARUV, яка перемогла в Національному відборі на музичний конкурс Євробачення-2019, який пройде в Тель-Авіві, не буде представляти Україну.

Про це повідомляє прес-служба “Суспільного мовлення”. Контракт із виконавицею підписано не було, передає OBOZREVATEL.

“Суспільний мовник (ВАТ ” Національна громадська телерадіокомпанія України “) і співачка MARUV, яка перемогла в національному відборі на Євробачення, не дійшли згоди щодо участі в пісенному конкурсі Євробачення-2019 через низку причин“, – сказано в повідомленні.

Так, в “Суспільному” підкреслили, що виконавиця дійсно здобула перемогу в результаті чесної боротьби, однак у представника України на міжнародній арені також є зобов’язання.

Після підписання договору на час конкурсу виконавець стає культурним послом України і доносить не тільки власну музику, але також стає виразником думки українського суспільства в світі. Після проведених переговорів ВАТ “НСТУ” і співачка MARUV не знайшли спільного рішення щодо місії представника України на міжнародному пісенному конкурсі, – заявили в прес-службі.

Ще один нюанс виник у зв’язку з правилами музичного конкурсу. Так, згідно з п. 2.6 мовник-учасник повинен забезпечити неполітичний характер конкурсу.

Ситуація, яка склалася навколо національного відбору цього року, має ознаки політизації. Суспільний резонанс, спроби тиску з боку політичних сил, втручання в дискусію культурних діячів і інформаційних структур країни-агресора фактично привели до політизації результатів національного відбору“, – заявили в “Суспільному”.

Побачили також загрозу розколу українського суспільства, що суперечить завданням “Суспільного мовлення”.

Прокоментував ситуацію, що склалася, в Facebook і генеральний директор “НСТУ” Зураб Аласанія.

Відбір викрив ще одну велику суспільну проблему, що лежить в політичній площині, а не в музичній: концертну діяльність багатьох артистів в країні-агресорі. І це викликало негативний резонанс у частини суспільства. І одночасно – відстоювання результату, разом з відстоюванням такого права іншою частиною суспільства“, – написав він.

Саме з метою уникнення надмірної політизації, за його словами, і були висунуті вимоги щодо скасування гастролей у РФ, а також уважного ставлення до публічних висловлювань виконавця щодо територіальної цілісності України, або якихось висловлювань, які можуть нашкодити Україні на міжнародному рівні.

Не всі красиві українські виконавці готові бути хорошими культурними дипломатами. Таким чином, рішення про виконавця, який представлятиме Україну на Євробаченні, поки не ухвалене“, – підкреслив він.

Повідомляється, що переговори з наступним кандидатом почнуться вже вранці у вівторок, 26 лютого.

Тривали та виснажливі перемовини (п'ять з половиною годин) між НСТУ та командою виконавиці MARUV принесли наступний…

Gepostet von Zurab Alasania am Montag, 25. Februar 2019

Свою думку по закінченню переговорів написала в Facebook і MARUV. За її словами, головною причиною є не гастролі в Росії, так як від них команда співачки могла відмовитися. Проблематичними ж нібито стали інші умови.

MARUV не поїде на Євробачення-2019 від України: подробиці

“Основні розбіжності викликали інші пункти договору, які, якщо я підпишу, стають для мене кабальними. Я – громадянка України, плачу податки і щиро люблю Україну. Але не готова виступати з гаслами, перетворюючи своє перебування на конкурсі в промо-акції наших політиків. Я – музикант, а не бита на політичній арені “, – заявила вона.

Сегодня наша встреча с НТКУ длилась около семи часов, в результате которой, мы так и не пришли к соглашению двух сторон….

Gepostet von MARUV am Montag, 25. Februar 2019

Новина оновлюється.

Джерело