Breaking news

Люструвати для відновлення історичної справедливості – комуністів порівняли з нацистами

Люстрація комуністів і засудження комуністичної ідеології має бути в свідомості українців. У законі це треба зберегти не для сьогодення, а для майбутніх поколінь. Звичайно, більшість таких вже не на посадах і великого впливу на процес очищення влади не матимуть, каже співзасновник Суспільного люстраційного комітету Єгор Соболєв.

“Коли розробляли закон у 2014 році, чиновники часів Януковича потрапили під люстрацію за розстріли Майдану і топ-корупцію. Посадовці, які були в лавах КДБ – через приналежність до небезпечної державної організації. А людей, які очолювали комуністичні комітети, ми записали для відновлення історичної справедливості, – пояснює . – Дивувало, що колеги з балтійських країн в свій закон про люстрацію записали нацистів, людей, які очолювали Гестапо, бо ті принесли їм страждання під час Другої світової. Комуністи нам принесли окупацію, репресії, Голодомор”, – пояснює екснардеп.

Закон критикують правозахисники, як і всі закони про люстрацію прийняті в країнах східної Європи, додає.

“Люстрація – це завжди винятковий акт. Тому підтримую, що деякі норми треба модернізувати. Зокрема, додати можливість індивідуального оскарження. Наш закон не передбачав такого, бо люстраційний комітет очолили б люди, які мали тоді більшість. А в судах – ті ж недолюстровані. Зараз більше можливостей зробити його незалежним”.

Міністр юстиції Денис Малюська виступає за те, щоб скасувати люстрацію чиновників Компартії і тих, які працювали за часів СРСР, а також застосовувати індивідуальний підхід для люстрації інших службовців.