Breaking news

Любителька «російського світу»: у школі під Києвом спалахнув гучний скандал, з’явилися фото

В одній зі шкіл Київської області розгорівся скандал через директора, яка виявилася «любителькою російського світу»

Про це повідомила письменниця Лариса Ніцой.

«Не вибираю слів. Ірпінське управління освіти – це розсадник ригів та сепаратистів, які так і чекають повернення «своїх». Так кажуть люди. Коцюбинський гуманітарний ліцей. Мова навчання – українська. Директор – Нетяга Тамара Анатоліївна. Вона каже, що російська мова – це обов’язковий предмет у школі, ігнорує бажання батьків ділиться на групи і вивчати англійську», – зазначила вона.

Замість цього, стверджує Ніцой, директор з «московською впертістю впроваджує російську мову для всіх. З першого класу. Обов’язково». При цьому окремої уваги заслуговує підручник, який роздають учням.

«Головні слова на уроці – двоголовий орел. Російська мова – найпоширеніша у світі. Поглиблення знань про народи і державні символи Росії. Нетяга Тамара Анатоліївна – ви з дуба впали?», – підкреслила письменниця.

Додамо, українські навчальні заклади виявилися не готові до нового навчального року. Цього разу Міністр освіти Лілія Гриневич анонсувала, що деякі школярі отримають підручники із запізненням. Чекати їх доведеться до двох місяців.

При цьому, вона попросила вчителів не закликати батьків докуповувати книги або друковані зошити.

«Я закликаю вчителів не просити батьків докуповувати підручники, не просити їх купувати друковані зошити. Перший місяць вам вони не потрібні», — каже міністр Лілія Гриневич.

Вона розповіла, що із друком підручників спочатку були проблеми, через те, що друкують відразу в 2,5 рази більше, ніж до того. Нині друкується понад 18 млн примірників й відразу три лінійки підручників для 1, 5 та 10 класів.

За твердженням міністра, термін видачі підручників зрушиться приблизно на місяць. Хоча всі підручники у вільному доступі знаходяться в електронному вигляді.

На думку Гриневич, існує чотири причини виниклої проблеми, серед яких блокування закупівель видавництвами через судові позови, обмежені поліграфічні потужності України, погану процедуру експертизи підручників та інституційну слабкість.

Через це зміниться і процедура експертизи та друку підручників: «Перший крок — аудит і реорганізація Інституту модернізації змісту освіти».