Breaking news

Ляшко розповів про карантинні нововведення. Як працюватимуть школи

Нові карантинні норми забезпечать повернення до “доковідного життя”.

Про це сказав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко в ефірі програми “Свобода слова”.

“Уряд схвалив зміни до постанови, якою встановлений адаптивний карантин на території України. І цими змінами ми започатковуємо повернення до нормального життя, до життя доковідного. Ми дозволяємо у “жовтому”, “помаранчевому” і “червоному” рівні епідемічної небезпеки дозволити функціонувати певним сферам економіки під час цих карантинних обмежень”, – сказав міністр.

При “жовтому” рівні епінебезпеки встановлювалися певні обмеження, зокрема, для масових заходів, кінотеатрів, фітнес-центрів та басейнів.

“Сьогодні ті зміни, які ми запропонували у постанові, дозволяють працювати цим закладам або з такими обмеженнями, які були для “жовтого” рівня епідемічної небезпеки, або, в разі, якщо вакциновано 80% колективу і приходять вакциновані люди або в кінотеатр, або в спортзал, тоді можна ці обмеження не застосовувати”, – пояснив міністр.

У “жовтому” рівні епіднебезпеки заклади освіти можуть працювати, якщо викладацький склад вакцинований на понад 80% хоча б однією дозою вакцини.

“У “червоному” рівні епідемічної небезпеки можна буде працювати цим закладам, якщо усі його працівники матимуть “ковідний” сертифікат. А він включає повний курс вакцинації або ПЛР-тестування кожні три дні, яке повинне бути негативне, або дані про перенесену хворобу, які тримають 6 місяців з моменту останнього негативного ПЛР-тесту”, – пояснив урядовець.

У разі виявлення порушень будуть “жорсткі адміністративні речі”.