Breaking news

Київрада викупить ділянки під парк на березі Дніпра

У Києві, поряд зі станцією метро “Лівобережна”, між вулицею Микільсько-Слобідською та Броварським проспектом, створять парк.

Таке рішення ухвалила Київрада 22 квітня, на пленарному засіданні II сесії Київської міської ради IX скликання. Рішення підтримали 89 депутатів.

Як повіодмив депутат Київської міської ради, голова Постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Михайло Терентьєв, для створення нового парку Київська міськрада планує викупити три земельні ділянки. Їх площі дорівнюють 2,6 га, 2 га та 1,8 га. Орієнтовна вартість вказаних земельних ділянок становить 182,8 млн грн.

Нині ділянками володіє акціонерне товариство “Державний ощадний банк України”.

Право власності на землю в районі, де з 2011 року почали зводити житловий компекс, перейшло до “Ощадбанку” в 2016-му через борги забудовника.

Та коли 2018 році забудовник спробував розширити межі ЖК, місцеві жителі вийшли на протест. Пізніше створили петицію із вимогою зберегти набережну зону на Микільській Слобідці.

“Враховуючи те, що у Дніпровському районі не вистачає зелених зон, місцева громада повністю підтримує облаштування нових озеленених територій загального користування та активно виступає проти їхньої забудови”, – зазначив голова профільної депутатської комісії.

В історичному центрі Подолу на вул. Петра Сагайдачного створять якісну рекреаційну зону для киян і гостей міста.

Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

За його словами, проєкт вже має експертний висновок та затверджений розпорядженням КМДА №930.