Breaking news

Кулеба пояснив, чому Україна збирає для Литви колючий дріт

Рішення про передачу Литві гуманітарної допомоги – зокрема, у вигляді колючого дроту – пояснив глава МЗС України Дмитро Кулеба

Про це він написав на Facebook-сторінці.

Пост зявився 28 липня невдовзі після засідання Кабміну, на якому уряд схвалив проєкт указу президента України про надання гуманітарної допомоги Литві.

“Не пригадую, щоб гуманітарна допомога надавалася у вигляді колючого дроту. Але реальність вимагає саме такої дружньої допомоги. Литва нині зіштовхнулася з безпрецедентною міграційною кризою. Александр Лукашенко вирішив “помститися” Литві за жорстку позицію щодо себе… провокуючи потік біженців з країн Азії, Африки і Близького Сходу, які прагнуть прорватися в Литву з Білорусі”, – пояснив міністр закордонних справ.

Кулеба окреслив масштаб проблеми: з 1 січня до 27 липня на литовсько-білоруському кордоні затримали 2839 нелегальних мігрантів, що перевищує минулорічний показник у 35 разів.

“Литва взялася терміново укріплювати кордон, але минулого тижня виявилося, що їй бракує… колючого дроту. Трохи вотсап-дипломатії в неділю з литовським колегою Габріелюсом Ландсбергісом, політична воля президента Зеленського і прем’єра Шмигаля допомогти друзям, і дріт знайшовся, а рішення уряду швидко ухвалене”, – написав Кулеба.

За його словами, конкретні обсяги опрацьовуються дипломатичними каналами з литовською стороною, “тому що є технічні нюанси”.

“Символічно, що це сталося саме у першу річницю заснування Люблінського трикутника. Ми з Литвою союзники і друзі не на словах, а у реальних справах. Ми завжди стоятимемо поруч один з одним в успіхах і складних ситуаціях”, – додав дипломат.

28 липня Служба охорони державного кордону Литви повідомила про рекордне число затриманих мігрантів, які нелегально перетнули литовський кордон з Білоруссю. За добу прикордонники затримали 171 нелегального мігранта – це максимальна кількість затриманих нелегалів за добу в цьому році.

Сейм Литви проголосив зростання потоків нелегальних мігрантів з Білорусі гібридною агресією.

12 країн ЄС відправили гуманітарну допомогу Литві для мігрантів з Білорусі.